logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

ORCHESTER DER LANDESREGIERUNG DÜSSELDORF E.V.


Niedziela, 11/10/2015, 18:00
Sala Koncertowana Ołowiance
 

Bilety w cenie  30zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Orchester der Landesregierung Düsseldorf e.V. została założona w 1948 roku, a z pierwszym koncertem wystąpiła 3 maja 1949 roku. Pod kierownictwem dyrygenta, profesora Güntera Neidlingera i dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu, uzyskała miano orkiestry symfonicznej.
W 1997 roku kierownictwo artystyczne objął Eberhard Bäumler, wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej we Frankfurcie. Podjął on się zadania wprowadzenia ambitnych muzyków w prawdziwy świat muzyki symfonicznej.

Szczególnym celem jego pracy z orkiestrą jest promowanie młodych muzyków, poprzez możliwość zbierania przez nich doświadczeń na scenach koncertowych. Ponadto orkiestra pełni funkcję edukacyjną organizując coroczne koncerty dla dzieci, dobierając bardzo starannie repertuar muzyki klasycznej i nowoczesnej dla młodej publiczności i zapoznając ją z instrumentami i wiedzą o muzyce.
O tym, że muzyka łączy narody, może świadczyć bardzo owocna współpraca z orkiestrami z innych krajów, m.in. ze związkiem orkiestr „Musica Instrumentalis Hilversum" z Holandii oraz z „Reading Symphony Orchestra" z Wielkiej Brytanii.

Wizyta orkiestry w Polsce pt. „Freundschaft klingt – Nuty przyjaźni" obejmuje koncerty w 4 miastach: Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku, a jej repertuar złożony jest z wybitnych utworów polskich i niemieckich kompozytorów.

Orkiestra wystąpi pod dyrekcją Eberharda Bäumlera, a solistką będzie Judith Stapf, niemiecka skrzypaczka, której artystyczny dorobek, mimo bardzo młodego wieku, jest niezwykle okazały.

Judith Stapf – skrzypce
Eberhard Bäumler – dyrygent

Program:
Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op. 28 nr 4 (instrumentacja - Leopold Stokowski)
Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
Robert Schumann - IV Symfonia d-moll op. 120

nuty przyjazni

 

 
 
 
 

Wróć