LEGENDARNY BALET IGORA MOISIEJEWA

Wtorek, 13/10/2015, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Zachwycający Legendarny Balet Moisiejewa w październiku w Polsce!
W październiku 2015 roku Europejska Agencja Reklamowa zorganizuje trasę koncertową znakomitego Baletu im. Igora Moisiejewa.
Założony w 1937 r. zespół, jako pierwsza profesjonalna grupa taneczna, zajmuje się interpretacją artystyczną i promocją tańców nardów świata. Ekspedycje folklorystyczne pierwszych artystów baletu Moisiejewa tchnęły nowe życie sceniczne w ludowe obrazy, dzięki czemu do dziś zachwycają widzów na całym świecie.
Igor Moisiejew opracował około 200 widowisk baletowych. Tańce ludowe narodów Związku Radzieckiego łączył z baletem nowoczesnym i klasycznym, tworząc perfekcyjne formy baletowe. Układał również choreografię do wielkich światowych dzieł muzycznych, głównie Piotra Czajkowskiego. Stworzył on młody zespół specjalizujący się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym repertuarze baletowym. Grupa prezentuje blok tańców narodowych wybranych regionów świata. Zespół nieustannie koncertuje w Rosji i zagranicą, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem miłośników sztuki. Główny kierunek artystycznego rozwoju grupy to połączenie tradycji i innowacji.
Dzięki profesjonalizmowi i wysokiej kulturze występów zespół jest dziś swoistym Teatrem Tańca. W repertuarze baletu znajdują się znakomite spektakle w jednym akcie, wystawiane z zachowaniem wszelkich zasad światowej kultury choreograficznej i teatralnej. W zespole występują wszechstronni artyści, wykonujący skomplikowane układy choreograficzne, a jednocześnie tworzący rewelacyjne kreacje aktorskie.
W październiku, po długiej nieobecności grupy w Polsce, będziemy mogli podziwiać występy ponad osiemdziesięcioosobowego zespołu baletowego w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Olsztynie i Toruniu. W programie zobaczymy m.in. Tańce Narodów Świata.

Harmonogram występów:
09.10 - Teatr Wielki w Łodzi
11.10 - Teatr Wielki w Warszawie
13.10 - Polska Filharmonia Bałtycka
14.10 - Hala Widowiskowa w Olsztynie
15.10 - Sala Widowiskowa w Toruniu

Bilety:
www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl; www.bilety24.pl; www.teatrwielki.pl; sieć salonów Empik

balet mojsieiew