logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

3X3 FESTIVAL. ARTE DEI SUONATORI & MARCIN MASECKI


Sobota, 31/10/2015, 19:00
Sala Kameralna na Ołowiance
 

Bilety w cenie  30-50zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

3x3 FESTIVAL

Muzyka to matematyka, tak mówią.
Nie zawsze jednak muzyka jest wyrachowana.
Tak jak nie zawsze 3x3 daje 9.

Idea festiwalu powstała z potrzeby eksperymentu, niekoniecznie matematycznego.
Arte dei Suonatori, kameralna orkiestra i persona grata polskiej muzyki barokowej, po raz kolejny przełamuje standardy myślenia o muzyce dawnej – jako hermetycznej, skostniałej, trzymającej się swoich własnych zasad.

To co łączy matematykę z muzyką to fakt, iż są płaszczyznami idealnymi do eksperymentu i innowacji. Festiwal 3x3 nie stroni od awangardy, wręcz pomnaża ją!

Jaki będzie wynik dodania do siebie muzyki dawnej i muzyki współczesnej – popularnej, elektronicznej lub jazzowej? Otóż będzie zawsze ten sam – wypadkową jest zupełnie nowa wartość.
3x3 to suma tak pozornie różnych muzycznych elementów składowych, jak barokowe brzmienie orkiestry Arte dei Suonatori, folkowy akordeon Czesława Mozila, eksperymentalny fortepian Marcina Maseckiego, wreszcie plastyczne gramofony DJ-a Lenara.

Wybór artystów nie był przypadkowy, w końcu są to postaci sceniczne czerpiące pełnymi garściami z różnych estetyk.
Czesław Mozil z powodzeniem łączy w swojej sztuce pierwiastki muzyki alternatywnej, popularnej, rockowej, kabaretowej i folkowej. Być może właśnie dzięki temu bezgranicznemu entuzjazmowi do eksperymentu bezproblemowo zaszczepiliśmy w Czesławie apetyt na intermedialne 3x3.
Marcin Masecki, alchemik fortepianu, współtworzy i partycypuje w trylionie projektów. Scenicznie absorbuje w dużej ilości muzykę jazzową i klasyczną, którą poprzez swoje kreatywne i odważne pomysły sprowadza na ziemię. Dzięki takiemu plastycznemu podejściu doskonale odnalazł się w idei naszego festiwalu.
DJ Lenar, producent muzyczny i turntablista, scenicznie poskramia czarne płyty, a pod jego zgrabnymi palcami gramofon staje się narzędziem sprężystym. Jest wszędzie tam, gdzie muzyka klubowa spotyka się z awangardą, dlatego nie mogło go zabraknąć na festiwalu krzyżującym muzykę barokową z tą elektroniczną.

Satysfakcja estetyczna będzie za każdym razem potrójna, ponieważ z każdym z projektów muzycznych odwiedzamy po kolei trzy miasta: Poznań, Warszawę i Gdańsk.

Głównym pierwiastkiem festiwalu jest oczywiście muzyka, jednak idea skrzyżowania sztuk uprasza się o więcej. Koncertom towarzyszyć będą wydarzenia towarzyszące. Impulsem do ich stworzenia byli nasi artyści i ich indywidualne historie.
Wokół projektu Czesław Mozil & Arte dei Suonatori odbywać się będą spotkania związane z tematyką emigracji, słowem mówionym i improwizowanym w formie stand up, koncerty młodych artystów sceny folkowej oraz DJ sety czerpiące z muzyki zza wschodniej granicy.
Projekt Marcin Masecki & Arte dei Suonatori zainspirował nas do zorganizowania eventów mocno eksperymentalnych – teatr improwizowany oraz muzyka w formie performance.
Wreszcie projektowi DJ Lenar & Arte dei Suonatori towarzyszyć będą wydarzenia z dziedziny szeroko pojętego street artu – wernisaże artystów tworzących sztukę uliczną oraz DJ sety z wizualizacjami na żywo.

Zbiór tych bardzo zróżnicowanych artystycznie wartości czyni z takiej formuły festiwalu równanie nowatorskie, ale bardzo wymierne. Niech smakuje!

PROGRAM KONCERTOWY
3x3 FESTIVAL

GDAŃSK
Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori, Filharmonia Bałtycka, 10.10.2015, godz. 19:00
Marcin Masecki & Arte dei Suonatori, Filharmonia Bałtycka, 31.10.2015 godz. 19:00
DJ Lenar & Arte dei Suonatori, Filharmonia Bałtycka, 21.11.2015 godz. 19:00

Szczegółowych informacji i wydarzeń towarzyszących szukaj na naszej stronie:
www.3x3festival.com

3X3 festival

 

Arte dei Suonatori & Marcin Masecki

BACH, MOZART, PANUFNIK

Jeden z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia, łamiący stereotypy i nieuznający "świętości", bierze na warsztat koncerty J.S.Bacha i W.A.Mozarta.
Towarzyszy mu znakomita orkiestra Arte dei Suonatori.

 

Arte dei Suonatori

Najbardziej utytułowany i najlepiej rozpoznawalny polski zespół grający na instrumentach historycznych. Współpracuje ze światową czołówką solistów, nagrywa dla międzynarodowych wytwórni: Alpha (Francja), BIS (Szwecja), Channel Classics (Holandia), Dacapo (Dania) oraz radiofonii (BBC, Radio Duńskie DR, Radio France, SWR, Polskie Radio).
Płyty Arte dei Suonatori zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody przemysłu fonograficznego (Gramophone Award – the best Baroque recording, Diapason d'Or, Month's BBC Music Magazine Choice i wiele innych).
Zespół koncertuje na całym świecie (większość europejskich krajów, USA, Chiny, Turcja). Jest inicjatorem i organizatorem kilku międzynarodowych festiwali.

Orkiestra Arte Dei Suonatori

 

Marcin Masecki, 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, absolwent prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. Prowadzi, bądź jest członkiem niezwykle różnorodnej ilość projektów o szerokim zasięgu stylistycznym. Kreatywnie przekracza granice między poszczególnymi gatunkami oraz między tak zwaną sztuką wysoką i niską. Obecnie jest członkiem międzynarodowego zespołu rockowego PARISTETRIS, prowadzi sekstet jazzowy PROFESJONALIZM oraz 10-osobową orkiestrę dętą POLONEZY - grającą polonezy własnego autorstwa. Jest też dyrektorem artystycznym pierwszej edycji WORu - Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, 18-osobowy big band złożony z warszawskich muzyków pochodzących z różnych środowisk muzycznych.

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej również w nieortodoksyjnych miejscach. Gra najczęściej jak tylko może na swoim spersonalizowanym 6-oktawowym pianinku i stara się w swoich interpretacjach ożywić dość już skostniałe pomniki kultury europejskiej. Tak na przykład pierwsza płyta z tego gatunku "Die Kunst der Fuge" J.S. Bacha została zagrana na tradycyjnym fortepianie ale za to nagrana na stary dyktafon kasetowy.

Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Macio Moretti, Pink Freud, Muzykoterapia, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, Piotr Orzechowski, Waglewski/Fisz/Emade, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel, Tomasz Pokrzywiński, Candelaria Saenz Valiente oraz Pictorial Candi.
W 2013 Arysta został uhonorowany dwiema nagrodami: "Mateuszem Trójki" oraz Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Rozrywkowa

Mieszka w Warszawie i w Buenos Aires.

 

 

 

 
 
 
 

Wróć