logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

3X3 FESTIVAL. ARTE DEI SUONATORI & DJ LENAR


Sobota, 21/11/2015, 19:00
Sala Kameralna na Ołowiance
 

Bilety w cenie  25-35zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

3x3 FESTIVAL

Muzyka to matematyka, tak mówią.
Nie zawsze jednak muzyka jest wyrachowana.
Tak jak nie zawsze 3x3 daje 9.

Idea festiwalu powstała z potrzeby eksperymentu, niekoniecznie matematycznego.
Arte dei Suonatori, kameralna orkiestra i persona grata polskiej muzyki barokowej, po raz kolejny przełamuje standardy myślenia o muzyce dawnej – jako hermetycznej, skostniałej, trzymającej się swoich własnych zasad.

To co łączy matematykę z muzyką to fakt, iż są płaszczyznami idealnymi do eksperymentu i innowacji. Festiwal 3x3 nie stroni od awangardy, wręcz pomnaża ją!

Jaki będzie wynik dodania do siebie muzyki dawnej i muzyki współczesnej – popularnej, elektronicznej lub jazzowej? Otóż będzie zawsze ten sam – wypadkową jest zupełnie nowa wartość.
3x3 to suma tak pozornie różnych muzycznych elementów składowych, jak barokowe brzmienie orkiestry Arte dei Suonatori, folkowy akordeon Czesława Mozila, eksperymentalny fortepian Marcina Maseckiego, wreszcie plastyczne gramofony DJ-a Lenara.

Wybór artystów nie był przypadkowy, w końcu są to postaci sceniczne czerpiące pełnymi garściami z różnych estetyk.
Czesław Mozil z powodzeniem łączy w swojej sztuce pierwiastki muzyki alternatywnej, popularnej, rockowej, kabaretowej i folkowej. Być może właśnie dzięki temu bezgranicznemu entuzjazmowi do eksperymentu bezproblemowo zaszczepiliśmy w Czesławie apetyt na intermedialne 3x3.
Marcin Masecki, alchemik fortepianu, współtworzy i partycypuje w trylionie projektów. Scenicznie absorbuje w dużej ilości muzykę jazzową i klasyczną, którą poprzez swoje kreatywne i odważne pomysły sprowadza na ziemię. Dzięki takiemu plastycznemu podejściu doskonale odnalazł się w idei naszego festiwalu.
DJ Lenar, producent muzyczny i turntablista, scenicznie poskramia czarne płyty, a pod jego zgrabnymi palcami gramofon staje się narzędziem sprężystym. Jest wszędzie tam, gdzie muzyka klubowa spotyka się z awangardą, dlatego nie mogło go zabraknąć na festiwalu krzyżującym muzykę barokową z tą elektroniczną.

Satysfakcja estetyczna będzie za każdym razem potrójna, ponieważ z każdym z projektów muzycznych odwiedzamy po kolei trzy miasta: Poznań, Warszawę i Gdańsk.

Głównym pierwiastkiem festiwalu jest oczywiście muzyka, jednak idea skrzyżowania sztuk uprasza się o więcej. Koncertom towarzyszyć będą wydarzenia towarzyszące. Impulsem do ich stworzenia byli nasi artyści i ich indywidualne historie.
Wokół projektu Czesław Mozil & Arte dei Suonatori odbywać się będą spotkania związane z tematyką emigracji, słowem mówionym i improwizowanym w formie stand up, koncerty młodych artystów sceny folkowej oraz DJ sety czerpiące z muzyki zza wschodniej granicy.
Projekt Marcin Masecki & Arte dei Suonatori zainspirował nas do zorganizowania eventów mocno eksperymentalnych – teatr improwizowany oraz muzyka w formie performance.
Wreszcie projektowi DJ Lenar & Arte dei Suonatori towarzyszyć będą wydarzenia z dziedziny szeroko pojętego street artu – wernisaże artystów tworzących sztukę uliczną oraz DJ sety z wizualizacjami na żywo.

Zbiór tych bardzo zróżnicowanych artystycznie wartości czyni z takiej formuły festiwalu równanie nowatorskie, ale bardzo wymierne. Niech smakuje!

PROGRAM KONCERTOWY
3x3 FESTIVAL

GDAŃSK
Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori, Filharmonia Bałtycka, 10.10.2015, godz. 19:00
Marcin Masecki & Arte dei Suonatori, Filharmonia Bałtycka, 31.10.2015 godz. 19:00
DJ Lenar & Arte dei Suonatori, Filharmonia Bałtycka, 21.11.2015 godz. 19:00

Szczegółowych informacji i wydarzeń towarzyszących szukaj na naszej stronie:
www.3x3festival.com

3X3 festival

 

Arte dei Suonatori & DJ Lenar

Jan Sebastian BACH
Kunst der Fuge

Fugi i kanony Jana Sebastiana Bacha w niespotykanej interpretacji zespołu Arte dei Suonatori oraz turntablisty DJ-a Lenara.

 

Arte dei Suonatori

Najbardziej utytułowany i najlepiej rozpoznawalny polski zespół grający na instrumentach historycznych. Współpracuje ze światową czołówką solistów, nagrywa dla międzynarodowych wytwórni: Alpha (Francja), BIS (Szwecja), Channel Classics (Holandia), Dacapo (Dania) oraz radiofonii (BBC, Radio Duńskie DR, Radio France, SWR, Polskie Radio).
Płyty Arte dei Suonatori zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody przemysłu fonograficznego (Gramophone Award – the best Baroque recording, Diapason d'Or, Month's BBC Music Magazine Choice i wiele innych).
Zespół koncertuje na całym świecie (większość europejskich krajów, USA, Chiny, Turcja). Jest inicjatorem i organizatorem kilku międzynarodowych festiwali.

Orkiestra Arte Dei Suonatori

 

DJ Lenar (Marcin Lenarczyk) muzyk, reżyser dźwięku

Grając korzysta z gramofonu, loopstacji i płyt winylowych. Jego muzyka to rodzaj kolażu dźwiękowego tworzonego za pomocą zapętlonych fragmentów muzyki tradycyjnej i współczesnej. Subiektywnie czerpie i szuka dźwięku we wszelkich gatunkach muzycznych oraz w fieldrecordingu. Rozwija i promuje umiejętności turntablistyczne w ramach projektu Deckonstrukcja - cyklu spotkań djsko-instrumentalnych łączących szeroko pojętą muzykę elektroniczną z muzyką instrumentalną. Jego utwór nagrany przez Polskie Radio 2 w ramach Ars Acustica (corocznej fuzji radiostacji z całej Europy poświęconej sztuce dźwięku) został wydany na składance Community Scratch Games. Autor instalacji dźwiękowej będącej częścią projektu "Hotel Polonia.Budynków Życie po życiu", zdobywcy głównej nagrody Złotego Lwa na 11.Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2008 roku.

Jest twórcą muzyki do przedstawień:
Natan Mędrzec w reż. Natalii Korczakowskiej w Teatrze Narodowym
Uwodziciel w reż. Katarzyny Warnke w warszawskim Teatrze Nowym

Grał m.in. z Paris Tetris, Beat2Eat, Sisters, Royal String Quartet, Andrzejem Bauerem. Jako reżyser dźwięku nagrywa i udźwiękawia przede wszystkim w filmie dokumentalnym.

Wybrane publikacje:
djLenar_ RePRES (bółt records)
Frederic Blondy & djLenar_ play Mauricio Kagel Ludwig van (bółt records)
Sisters_ The Mono (multikulti)

DJ Lenar fot Marcin Sauter

 fot. M. Sauter

 

 

 

 
 
 
 

Wróć