logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

PIOTR DĄBROWSKI "WIDZENIE – SŁYSZENIE"


Od Piątek, 04/12/2015 -  18:00
Do Środa, 16/12/2015 - 16:00
Foyer od strony rozety
 

Bilety w cenie  

 WYSTAWY

Wernisaż wystawy
04
/12 godz. 18:00

W trakcie wernisażu artysta wykona recital pt. "Medytacje dźwiękowe na perkusję solo".

Wstęp wolny

Piotr Dabrowski obraz 1
 

„Widzenie - słyszenie" – wystawa monotypii Piotra Dąbrowskiego w Filharmonii Bałtyckiej.
Na wystawie będą prezentowane monotypie Piotra Dąbrowskiego z cyklu „Zaklęte gesty". Są one zapisem, albo lepiej, odciskiem gestów, niezaplanowanych a raczej powstających spontanicznie, komponowanych w chwili ich tworzenia. Z całą pewnością są również poruszaniem się po terenie znanym i bliskim, przy pomocy znanych dobrze środków i przewidywalnym, ale z czasem okazują się także krokiem w nieznane, stanowiąc bodziec dalszego rozwoju.
Monotypia jest rodzajem druku płaskiego, ale odbitki są wyłącznie w jednym egzemplarzu. Farba jest opracowywana na płycie, np. szklanej, PCV, lub z innego materiału. Następnie powstały obraz zostaje odbity na papierze na prasie graficznej, bądź ręcznie.
Piotr Dąbrowski w swej twórczości artystycznej wyraża się poprzez obraz, muzykę i słowo pisane, mówione. Dlatego w każdej z tych dziedzin zawierają się wątki innych. W jego obrazach zawierają się często elementy wizualizujące dźwięki, kompozycje, elementy literackie, kaligraficzne. W muzyce często opowieść a w technice wykonawczej jakby malowanie dźwiękiem. Poezje pisane przez artystę wywoływane są przez osobiste przeżycia również widoków i dźwięków.
„Widzenie – słyszenie" to ukłon w stronę uważności, próba ucieszenia się tym co możemy zobaczyć, usłyszeć, doświadczyć. 

 

Piotr Dąbrowski

Artysta plastyk, perkusjonsista, autor tekstów poetyckich;
urodzony 28 VIII 1976; członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Mieszka i pracuje w Bieniewicach.
W swej twórczości plastycznej syntetyzuje percepcję rozmaitych doświadczeń życiowych i myślowych z kreskami i plamami, poszukując najkrótszej drogi z własnego wnętrza poprzez rękę i narzędzie do tego, co możemy oglądać. Pracuje głównie na papierze (japońskim, chińskim, indyjskim, graficznym, czerpanym) używając technik mieszanych. Jedną z najczęściej używanych przez niego technik jest monotypia - grafika jednoodbitkowa. Pozwala ona na szerokie możliwości wyrazu artystycznego i spojrzenie w głąb siebie. Nieobce są mu również praca na płótnie, praca w kamieniu, techniki pozłotnicze, ścienne (fresk, sgraffito, mozaika). Zrealizował wiele prac związanych z elementami ozdobnej aranżacji wnętrz na zlecenie prywatnych inwestorów. Wiedzę i doświadczenie zdobywał i zdobywa samodzielnie. Równolegle jest aktywnym perkusjonistą działającym na polu muzyki improwizowanej. Specjalizuje się w perkusji preparowanej. Gra programy solowe oraz w zespołach. Wespół z Kamilem Szuszkiewiczem, Wojciechem Traczykiem i Hubertem Zemlerem tworzy zespół Zebry a Mit. Z Antoniną Nowacką duet PAELI****ZUN. Z Iwoną Jędruch gra w duecie „Pieśni zwierząt". Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA. Miał przyjemność współpracować z: Rayem Dickaty, Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, Szymonem Tarkowskim, Bartkiem Tkaczem, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, z Maciejem Cierlińskim, Yerba Mater, Patrykiem Zakrockim, Meritum, Wiosna, Bindu Duo. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku". Piotr Dąbrowski prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci.

Wystawy:
• sierpień 2002, Galeria Czarny Lew, Warszawa;
• grudzień 2006, „nic", z cyklu „... w poszukiwaniu twórczej pasji", MOK Boryszew, Sochaczew;
• 1 – 16 lipca 2012, „Papierki", Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury, Warszawa;
• 14 czerwca – 7 lipca 2013 „Papierowe bajki", Płocka Galeria Sztuki, Płock;
• 8 marca – 12 kwietnia 2014 „KreskoPlamy", Coffee Karma, Warszawa;
• 17 maja 2014 "Każdy zapach, każdy szept odciska się", Noc Muzeów, Fabryka Trzciny, Warszawa.
• 23 maja - 29 czerwca 2015 „Papierki", Dainava, Druskienniki, Litwa.

www.ojta.net
www.facebook.com/partda?ref=hl
https://soundcloud.com/piotr-d-browski-2

 

 

 
 
 
 

Wróć