20-LECIE ZESPOŁU MYSLOVITZ

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Gdańsk – 5 grudnia 2015 Polska Filharmonia Bałtycka
Warszawa – 7 grudnia 2015 Teatr Muzyczny ROMA

W trakcie koncertu w Gdańsku gościnnie wystąpią:

- Grzegorz Halama
- L.Stadt
- Wojtek Mazolewski
- Tymon Tymański

Myslovitz – to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, połączyli psychodeliczne, mocne, rockowe brzmienie z ładnymi melodiami i ważnymi tekstami, z którymi utożsamia się wiele osób. Osiągnęli ogromny sukces, cały czas pozostając zespołem alternatywnym w sposobie myślenia o muzyce i wizerunku.

W kraju to zespół – legenda, wciąż mający wpływ na polską scenę muzyczną. Ukształtowany, profesjonalny, a zarazem energetyczny i świeży. Z klasą i niepodrabialnym stylem. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą (w tym Fryderyki, Nagroda Komisji Europejskiej, MTV Music Award)

Każdy ich utwór trafia na najważniejsze listy przebojów, na Facebooku mają ponad 380 000 fanów (w ciągu tylko ostatnich dwóch lat przybyło ponad 180 000 i ta liczba ciągle rośnie).

Obchody Jubileuszu zespół Myslovitz rozpoczął od koncertów na jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych: Beale Street Music Festival w Memphis, gdzie wystąpili obok m.in. Pixies, Hoziera, The Flaming Lips, Wilco i wielu innych gwiazd. Koncerty były ogromnym sukcesem. Prasa amerykańska porównywała Myslovitz do Radiohead, pisała o mocnym, gitarowym , oryginalnym brzmieniu. Dziennikarze zauważyli, że o ile na początku pierwszego koncertu, zagranego w pierwszym dniu festiwalu, publiczność liczyła ok. 1000 – 1500 osób, o tyle pod koniec było to już kilka tysięcy ludzi, przyciągniętych dźwiękami ze sceny.

Zespoł między innymi w ramcha koncertów Jubileuszowych wystąpi także w Gdańsku 5 grudnia i w Warszawie 7 grudnia.

20 lecie myslovitz