QUEEN SYMFONICZNIE

Sala Koncertowa na Ołowiance

Bilety w cenie  109zł

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

13 grudnia 2015 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE ponownie wystąpi w Gdańsku! Po wyprzedanym koncercie w 2014, zespół zagra kolejny raz w Trójmieście. Koncert odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej, przy ul.Ołowianka 1.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in "Bicycle Race" oraz wyjątkową kompozycję "Barcelona", którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.
13 grudnia 2015 (niedziela)
Gdańsk
Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1
Koncerty o godz. 16:00 i 19:00
Bilety w przedsprzedaży w cenie 89,99 i 109 zł dostępne w sieciach Ticketpro/Empik/Media Markt/Saturn, www.bilety24.pl oraz w kasie Filharmonii.

Dwa ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – 6 koncertów, które odbyły się jesienią 2013 w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublinie były całkowicie wyprzedane. Podobnie było w 2014 roku, muzycy dwukrotnie w wypełnionej po brzegi Filharmonii Ślaskiej oraz Wrocławskiej. Dotychczas na 40 koncertach pojawiło się blisko 30000 osób. 1 marca 2014 zespół po raz pierwszy wystąpił zagranicą – w Bratysławie, a pod koniec marca w wypełnionej dwukrotnie po brzegi Filharmonii Krakowskiej.
Galerię zdjęć z Krakowa można zobaczyć tutaj:

Pod tym adresem dostępny jest wywiad, udzielony niedawno przez dyrektora artystycznego, Jana Niedźwieckiego - https://www.radiolodz.pl/posts/4226-muzyczny-hold-rozmowa

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions" oraz "I Want To Break Free".

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronach:
www.facebook.com/pages/Queen-Symfonicznie/557207570999942
www.queen.allavienna.pl