SŁONECZNY PEJZAŻ

Obrazki z wystawy

Soyoung_Yoon_mniejsze.jpg
Na zdjęciu Soyoung Yoon

Soyoung Yoon jest koncertmistrzynią w Orkiestrze Symfonicznej w Bazylei. Artystka prowadzi działalność koncertową, występując jako solistka i kameralistka.
W sezonie artystycznym 2016/17 Soyoung Yoon wykonała Koncert skrzypcowy Beethovena z Kammerphilharmonie Bremen pod dyrekcja Maestro Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji 15 Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Mając siedemnaście lat Soyoung Yoon wygrała Konkurs Yehudi Menuhina. Jest laureatką nagród na licznych konkursach m.in. na Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 2007 roku, Konkursie im. Królowej Elżbiety w Brukseli w 2009 roku, i Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Indianapolis w 2010 roku. W roku 2011 artystka wygrała otrzymując I nagrodę XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Jako solistka Soyoung Yoon występowała m.in. z NDR Sinfonieorchester, Rosyjską Orkiestrą Narodową, Narodową Orkiestrą Belgii, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia NOSPR, Orkiestrą Symfoniczną Bern, Orkiestrą Symfoniczną Trondheim, Orkiestrą Kameralną Zurichu.
Współpracowała z dyrygentami wymieniając tylko: Gilberta Vargę, Mario Venzago, Krzysztofa Urbańskiego, Muhai Tanga, Jesko Sirvenda, Krzysztofa Pendereckiego, Antoniego Wita.
Soyoung Yoon była członkiem Stradivari Quartet Zurich w latach 2009-2012. W 2012 roku założyła trio skrzypcowe ORION z Veit Hertenstein i Benjaminem Gregor-Smithem. W 2016 roku trio otrzymało I nagrodę i nagrodę publiczności na 15 Konkursie Muzyki Kameralnej “Migros Kulturprozent” w Zurichu.
W 2012 roku artystka nagrała koncerty Czajkowskiego i Sibeliusa. W roku 2015 wydała drugą płytę z nagraniem Czterech pór roku Astora Piazzolli i Koncertem na skrzypce I fortepian Mendelssohn-Bartholdy’ego z Ksenią Kogan i Koreańską Orkiestrą Kameralną. Artyści odbyli tournée koncertowe grając koncerty m.in. w Seulu, Londynie i Berlinie.
Soyoung Yoon studiowała na Uniwersytecie Sztuki w Korei Południowej w klasie profesor Nam-yum Kim, na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii w klasie profesora Zakhara Brona oraz Uniwersytecie Sztuki w Zurichu również w klasie profesora Zakhara Brona.
Soyoung gra na skrzypcach J. B. Guadagnini, ex-Bückeburg, 1773,Turin.

justyna_andrzejewska-2443.jpg
Na zdjęciu Jakub Chrenowicz. Fot.: Justyna Andrzejewska

Jakub Chrenowicz w latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Stanowisko to objął zaraz po ukończeniu z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Jerzego Salwarowskiego. W ramach programu LLP-Erasmus kształcił się także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie n/Menem oraz był stypendystą Accademia Musicale Chigiana, gdzie studiował pod kierunkiem Gianluigiego Gelmettiego. W 2016 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymał tytuł doktora, promotorem doktoratu był prof. Antoni Wit.
Jakub Chrenowicz jest adiunktem w Katedrze Dyrygentury Symfoniczno - Operowej w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Artysta koncertował z takimi zespołami, jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Gran Teatre del Liceu, Kammerorchester Berlin, Sinfonietta Cracovia, orkiestry Filharmonii Poznańskiej, Łódzkiej, Pomorskiej, Krakowskiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i innymi W sezonie artystycznym 2012/2013 pełnił funkcję pierwszego dyrygenta Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
W sezonie artystycznym 2011/2012 Jakub Chrenowicz zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie powierzono mu kierownictwo muzyczne premiery Polskiego Baletu Narodowego Opowieści biblijne. W kolejnych sezonach prowadził szereg przedstawień operowych (Straszny Dwór Stanisława Moniuszki) i baletowych (m.in. Święto Wiosny Igora Strawińskiego).
W październiku 2013 zadebiutował z orkiestrą i chórem Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, podczas przedstawień Polskiego Baletu Narodowego w tym słynnym teatrze. W maju 2015 roku objął kierownictwo muzyczne spektaklu Casanova w Warszawie w choreografii Krzysztofa Pastora; był również autorem koncepcji muzycznej tego przedstawienia. Prowadził również przedstawienia baletowe w Teatrze Wielkim w Łodzi (m.in. Święto wiosny, Krzesany) oraz w Operze Wrocławskiej (Coppelia Leo Delibes'a). W roku 2016 otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Dyrygent.
Występował ze znakomitymi solistami, m.in. z Alexandrem Gavrylyukiem, Daniilem Trifonovem, Julianną Awdiejewą, Soyoung Yoon, Dang Thai Sonem, Peterem Jablonskim, Kają Danczowską, Jadwigą Rappé, Olgą Pasiecznik, Krzysztofem Jakowiczem, Konstantym Andrzejem Kulką, Piotrem Palecznym, Tomaszem Strahlem, Bartłomiejem Niziołem, Jakubem Jakowiczem, Łukaszem Długoszem, Leszkiem Możdżerem, Davidem Krakauerem.