JEZIORO ŁABĘDZIE - ROYAL LVIV BALLET

Środa, 7. luty 2018, 18:00

WYDARZENIA IMPRESARYJNE

Jezioro Łabędzie - ROYAL LVIV BALLET - ARTYŚCI NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. SALOMEI KRUSZELNICKIEJ W KOOPERACJI Z MIĘDZYNARODOWYM TEATREM BALETU. PREMIERA!

"Jezioro łabędzie" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Podczas polskiego tournèe w listopadzie/grudniu 2017r. - arcydzieło sztuki baletowej - "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet - zespół złożony z najlepszych solistów zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości:Victor Szczerbakov - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach
Czas trwania spektaklu - 2 godziny

1. Książę - Yevchenij Svetlica - solista Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu; solista Kijowskiego Teatru Opery i Baletu.
2. Odetta/Odylia - Victoria Zvarych - solistka Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu; solistka Kijowskiego Narodowego Teatru, Opery i Baletu.
3. Anna Surmina - solistka Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, zasłużona Artystka Ukrainy.
4. Czarownik - Kostia Majorow - solita Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu; współpracuje jako solista z Baletami Francji i Niemiec, posiada tytuł Narodowego Artysty Ukrainy.
5. Błazen - prof. Olek Petryk - solista Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu, Narodowy Artysta Ukrainy.
6. Królowa - Luba Ivanchenko - solistka Narodowego Teatru w Sankt Petersburgu, Opery i Baletu.

ROYAL LVIV BALLET

FANPAGE - Morningstar Music Agency