logotype

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

PASJA MŁODOŚCI - KONCERT SYMFONICZNY


Piątek, 16/03/2018, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  10-55zł

 Koncert symfoniczny

George Tchitchinadze – dyrygent
Karol Gajda – puzon
Maciej Sionkowski – altówka
Orkiestra Symfoniczna PFB

Program:
G. David Koncert na altówkę
K. Serocki Koncert na puzon i orkiestrę
***
F. Boieldieu Uwertura z opery „Le Calife de Bagdad”
F. Poulenc Sinfonietta

 

Dwie osobowości sceniczne, w których talent łączy się z młodością – Karol Gajda i Maciej Sionkowski. To właśnie oni wystąpią na naszej scenie jako soliści i jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji, by usłyszeć ich grę na żywo, zdarza się ku temu najlepsza możliwość. Karol Gajda jest laureatem wielu konkursów, do jego osiągnięć można zaliczyć m.in. II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Puzonowym w Budapeszcie 2016. Maciej Sionkowski może z kolei poszczycić się V miejscem na X Międzynarodowym Konkursie im. B. Warchała na Słowacji.

 

maciej sionkowski fot ireneusz skapski

Maciej Sionkowski

 

Maciej Sionkowski jest dyplomantem Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht. W 2010 roku rozpoczął pracę w Państwowej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, a w roku 2012 objął stanowisko I głosu.
Maciej Sionkowski został laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów, m.in: V miejsce na X Miedzynarodowym Konkursie im. B. Warchala na Słowacji, III miejsce na III Konkursie Młodych Altowiolistów we Wrocławiu, wyróznienia na Ogólnopolskich przesłuchaniach zespołów kameralnych we Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi. Koncertował w kraju i za granicą w roli solisty jak i kameralisty. W 2010 roku wraz ze skrzypaczką Olgą Kotelczuk oraz Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku wykonał utwór na skrzypce i altówkę pod dyrekcją komozytora A.Brama.
Współpracuje z takimi zespołami orkiestrowymi jak Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Elbląska Orkiestra Kameralna, Polska Filharmonia "Simfonia Baltica" w Słupsku, Orkiestra Kameralna "Hanseatica", Pilska Orkiestra Kameralna, Wrocławska Orkiestra Młodzieżowa, czy Kammerphilharmonie Amade Munster. Był uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Muzycznych, im. Z. Brzewskiego w Łańcucie czy Ensemble für Neue Musik w Rostock. Pracował pod okiem takich profesorów jak Stefana Kamasy, Wolfganga Marschnera, Avri Levitana.
Maciej Sionkowski gra na altówce wykonanej przez gdańskiego lutnika Jacka Sikorskiego z 2005 roku.

 

karol gajda 16

Karol Gajda

 

Karol Gajda urodził się w 1991 roku w Wodzisławiu Śląskim. Naukę gry na puzonie rozpoczął w wieku 11 lat. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem prof. Zdzisława Stolarczyka w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz prof. Jonasa Bylunda w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Do jego najważniejszych osiągnięć można zaliczyć:
- II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Puzonowym w Budapeszcie 2016,
- I miejsce w XXII Międzynarodowym Konkursie „Citta di Porcia” 2011,
- I miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej 2011,
- III miejsce w LXIII Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” 2011,
- I miejsce w XLV Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Markneukirchen 2010.

W 2009 roku został finalistą ogólnopolskiego konkursu "Młody Muzyk Roku", który jest kontynuacją projektu Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Za osiągnięcia artystyczne został wielokrotnie nagrodzony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”. Jest laureatem programu stypendialnego Młoda Polska. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Jako solista występował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Podkarpacka, Filharmonia Zabrzańska, Prague Chamber Orchestra, Vogtland Philharmonie, Chursächsische Philharmonie, Kammerorchester Musica Assoluta. Koncertował również w ramach najważniejszych festiwali puzonowych: International Trombone Festival w Austin (Texas) oraz Paryżu, European Trombone Festival „Slide Factory” w Rotterdamie oraz IPV – Symposium w Hanowerze oraz Rostocku. Jako kameralista występuje z Enrique Crespo Brass Ensemble, Trombone Unit Hannover oraz International Trombone Ensamble. W sezonie artystycznym 2016/2017 był pierwszym puzonistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Od grudnia 2017 roku jest puzonistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

pwm             tutti      

 
 
 
 

Wróć