Alina Dobrowolska pt. „Z pamiętnika czajnika”

Piątek, 06/04/2018, 17:30
Foyer

WYSTAWY

Alina Dobrowolska – artysta plastyk, ukończyła ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce i poza jej granicami (Brema, Hamburg, Faenza). Z wystaw indywidualnych przede wszystkim należy wymienić: w Dworku Sierakowskich w Sopocie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, w gdyńskiej Galerii 78 chociaż było ich znacznie więcej. Oglądając jej prace poznajemy malarsko przetworzone wspomnienia z licznych podróży oraz niezwykle pogodną, pełną radości życia, poetycką atmosferę. Wśród jej wszechstronnych artystycznych zainteresowań można odnaleźć także pasję teatralną. Artystka zajmuje się scenografią, współpracowała z Teatrem Miniatura, Teatrem Atelier, Operą Bałtycka i Akademią Muzyczną. Dla odpoczynku pisze wiersze.