logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

Joscho Stephan Quartet


Wtorek, 24/04/2018, 20:00
 

Bilety w cenie  

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

JoschoStephan 377X ZPollert

JOSCHO STEPHAN - solo guitar

SWEN JUNGBECK - rhythm guitar

VOLKER KAMP - double bass

SEBASTIAN REIMANN - violin

Gościnie: KRZYSZTOF PELECH - classic guitar

Z przykrością informujemy, iż koncert został odwołany.

Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry.

Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.

Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem.

Joscho Stephan zwany jest też często następcą legendarnego Django Reinhardta. Joscho Stephan koncertuje i nagrywa, w czym towarzyszą mu znakomici artyści – ojciec, także gitarzysta Günter Stephan, basista Volker Kamp, skrzypek Sebastian Reimann, akordeonista Heinz Hox i wielu innych.

„Swinging Strings”, „Swing News”, „Django Forever”, „Acoustic Live” – to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary akustycznej znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz.

„Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo!” – tego rodzaju określeń wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach. Często zwany jest także „najszybszym gitarzystą świata”!

Joscho Stephan regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami – Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczy w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

Joscho Stephan wykonał dotychczas ok. 70 koncertów w wielu miastach Polski, koncertował m.in. w warszawskim studiu im. Witolda Lutosławskiego i trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej (koncert transmitowany był na żywo przez Program 2 Polskiego Radia). Występował także w salach filharmonii: wrocławskiej, rzeszowskiej, częstochowskiej, koszalińskiej, szczecińskiej i zielonogórskiej.

W programie koncertu m.in.:

Daphne (Reinhadt / Grappelli)

Artillerie Lourde (Reinhardt)

Danse Norvegienne (Grieg)

Stomp (Joscho Stephan)

You made me love you (Monaco)

Take the A Train (Strayhorn)

Ballade pour Django (Joscho Stephan)

Rondo a la Turka (Mozart)

Sweet Georgia Brown (Pinkard / Casey)

Minor Swing (Reinhardt)

Libertango (Piazzolla) Krzysztof Pełech - gitara klasyczna (gościnnie)

Miss You Like Crazy (Kirtley) Krzysztof Pełech - gitara klasyczna (gościnnie)

Samba em Berlin (Tapajos) Krzysztof Pełech - gitara klasyczna (gościnnie)

Będziesz Moją Panią (Marek Grechuta)

Temat z filmu Vabank (Henryk Kuźniak)

Quartett

 
 
 
 

Wróć