61. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Bernhard Gfrerer

Marsz C-dur KV 408

Rondo a–moll KV 511

Fantazja f-moll KV 594
(Adagio – Allegro – Adagio)

Adagio h-moll KV 540

6 tańców niemieckich KV 509

Fantazja f-moll KV 608
(Allegro – Andante z wariacjami – Allegro)

Wystąpi:

Bernhard Gfrerer

B. Gfrerer

Jest jednym z wiodących organistów austriackich. Znany i ceniony na świecie solista, pedagog i juror międzynarodowych konkursów muzyki organowej. Urodzony w Salzburgu, kształcił się na prestiżowym Uniwersytecie Muzycznym „Mozarteum”, które ukończył z najwyższym wyróżnieniem. Ścieżka koncertowa zawiodła artystę do znaczących europejskich ośrodków muzycznych, takich jak: Paryż, Berlin, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Madryt, Mediolan, Zurych, Monachium, Barcelona, Hamburg, Bruksela, Amsterdam, Praga, Lipsk, Drezno i Gdańsk. Bernhard Gfrerer koncertuje również w Ameryce Południowej (Bogota, Rio de Janeiro, Sao Paulo), Japonii (Tokio, Osaka), w Rosji (Sankt Petersburg), w Libanie, Chinach i w USA. Szczególnie znany z interpretacji muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. W swoim dorobku artystycznym kilka nagrań m.in.: dla ORF (Austria), RAI (Włochy), RIAS Berlin (Niemcy), Radio Hongkong (Chiny) oraz EMI-Columbia, Domino Records, Sunrise Music i Tomen International Cultural Fund (Tokio). Bernhard Gfrerer jest dyrektorem muzyki w słynnym, zabytkowym kościele franciszkańskim w Salzburgu, gdzie organizuje międzynarodowe wydarzenia artystyczne dedykowane muzyce organowej. Bernard Gfrerer jest profesorem organów i improwizacji w „Musikum” (konserwatorium miejskim w Salzburgu). Prowadził kursy mistrzowskie w USA, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii, Polsce i w Brazylii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN