Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

I.J. Paderewski Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6
C. Debussy Obrazy I: Reflets dans l’eau, Hommage à Rameau, Mouvement
S.Prokofiew VII Sonata B-dur op. 83

Michał Mossakowski – Pianista urodzony w 1992 roku w rodzinie o muzycznych tradycjach. W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie prof. Włodzimierza Wiesztordta. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich, a także pedagogiem katedry fortepianu w macierzystej uczelni.
Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć konkursowych należą:
-  Tytuł laureata „Estrady Młodych” oraz dwie nagrody specjalne - nagroda im. J. Waldorffa, a także nagroda Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego podczas 48. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2014)
- II nagroda na 7. Nordic Piano Competition w Malmo (2014)
- II nagroda na 2. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Godowskiego w Warszawie (2014)
- I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Salzburgu (2016)
- III Nagroda na 8. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Hartford, CT w Stanach Zjednoczonych (2017)
- III Nagroda na 11. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (2017)
Michał Mossakowski jest pianistą, który prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie gry solowej jak i kameralnej. Wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami, odwiedzając m.in.: Austrię, Francję, Niemcy, Włochy, Szwecję, Rosję, Chiny, Stany Zjednoczone. Jego największymi osiągnięciami koncertowymi są liczne występy w: Filharmonii Narodowej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Wrocławskiej. Udział w Letnim Festiwalu Muzycznym w Moskwie (2013) oraz trzytygodniowym tournée w Chinach (2014), gdzie w dziesięciu miastach wykonywał koncert e-moll Fryderyka Chopina. Tam też dokonał nagrania dla chińskiej telewizji. W maju 2016 wystąpił na koncercie wybitnych absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej w Filharmonii Bałtyckiej wykonując I Koncert Fortepianowy d-moll Johannesa Brahmsa. Występował również w Wieener Saal Mozarteum w Salzburgu (2016), a także w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku (2017).
Koncertował z wieloma orkiestrami wykonując koncerty W. A. Mozarta, F. Chopina, J. Brahmsa i S. Rachmaninowa. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Kai Bumann, Zygmunt Rychert, Massimiliano Caldi, Alexander Humala. Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Dina Yoffe, Andrzej Jasiński, Piotr Paleczny, Jerzy Sulikowski, Waldemar Wojtal, Alberto Nosè, Aleksiej Orłowiecki, Dang Thai Son, Lee Kum Sing.
Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Marszałka Województwa KujawskoPomorskiego.
Studiował również w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów dra Jarosława Tarnawskiego. Jako organista otrzymał wyróżnienie za wykonanie Fantazji nt. B-A-C-H op. 46 Maxa Regera na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” (2016).

M.Mossakowski 4

Bilet rodzinny: 40 zł

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci