61. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Axcel Flierl

Johann Sebastian Bach Toccata i fuga d-moll BWV 538
(1685-1750)
Chorał „Ertöt’ uns durch Dein’ Güte“ BWV 22

Charles Tournemire Improwizacja nt. „Victimae paschali”
(1870–1939)

Jean Langlais Ave Maria. Ave Maris Stella op. 5
(1907-1991) Incantation pour un jour Saint
(Fantazja nt. gregoriańskiej pieśni wielkanocnej)

Pierre Cochereau Fugue symphonique
(1924-1984)
Berceuse à la mémoire de Louis Vierne

Sortie sur “Haec Dies”

Wystąpi:

Axel Flierl

Flierl

Urodzony w 1976r. studiował muzykę sakralną oraz organową w klasie Edgara Krapp’a i Wolfganga Hörlin’a na University of Music and Performing Arts w Monachium oraz w latach 2004-2006 u Thierry Escaich’a i Vincenta Warnier’a w Saint-Étienne-du-Mont w Paryżu. W 2006 r. otrzymał stanowisko organisty tytularnego i dyrektora muzycznego w Bazylice św. Piotra w Dillingen an der Donau (Bawaria/Niemcy), gdzie w 2007 roku zainicjował międzynarodowy festiwal organowy będąc jego dyrektorem artystycznym.

Podczas swojej działalności artystycznej wystąpił jak solista na wielu renomowanych festiwalach m.in.: w Australii, Hong Kongu, USA, Ameryce Południowej, RPA, Rosji, Abchasji, Islandii, Izraelu, Palestynie i Europie (w tym w Katedrze Notre-Dame w Paryżu, Rzymie, Lucernie, Warszawie, Sewilli, Lozannie, Bordeaux, Dijon, Narbonne, Antwerpii, Edynburgu, Helsinkach, Turku, Oslo, Bergen, Trondheim), prowadząc także kursy mistrzowskie.
Dokonał nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych, a także licznych publikacji muzycznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN