logotype

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

Filharmonia Narodowa przed sezonem: polska symfonika i romantyczny koncert


Piątek, 14/09/2018, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  10-55zł

 Koncert symfoniczny

W marcu tego roku w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpiła Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej, pod dyrekcją swego szefa artystycznego, George'a Tchitchinadze. Teraz przyszedł czas na rewanż, Filharmonia Narodowa i jej dyrektor artystyczny Jacek Kaspszyk wystąpią nad Motławą. Solistą będzie przedstawiciel średniego pokolenia polskich skrzypków – Jakub Jakowicz, który wykona jeden z najbardziej lubianych koncertów romantycznych – Koncert skrzypcowy e–moll Mendelssohna. A na początek ukazująca pełne możliwości brzmienia wielkiej orkiestry, młodzieńcza, bardzo jeszcze straussowska Uwertura Szymanowskiego.
Najciekawszą pozycją koncertu będzie IV Symfonia Weinberga – kompozytora do niedawna jeszcze zupełnie zapomnianego. Ten urodzony w Warszawie przyjaciel Szostakowicza, którego życie było pełne dramatycznych przejść, jest obecnie coraz częściej wykonywany, także w Polsce. Filharmonia Narodowa z Jackiem Kaspszykiem nagrała ostatnio parę płyt z muzyką Wajnberga (między innymi w 2014 roku IV Symfonię i Koncert skrzypcowy). Powstała niedługo po wojnie IV Symfonia uważana jest za jedno z najwybitniejszych jego dzieł: choć zaczyna się bardzo dramatycznie pełna jest typowego dla Wajnberga liryzmu.

Jacek Kaspszyk – dyrygentkup bilet 24
Jakub Jakowicz – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie

Program:
Karol Szymanowski - Uwertura koncertowa op. 12
Mieczysław Weinberg - IV Symfonia a-moll op. 61
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej

 

Jacek Kaspszyk1 fot. Jinfu Wang

tuttiPLPWM logo kolor page 001

 

 
 
 
 

Wróć