logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

Koncert familijny "Przewodnik po Orkiestrze"


Niedziela, 16/09/2018, 12:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  15-50zł

 Koncert familijny

kup bilet 24

Chociaż Bolero Ravela można uznać za podręcznikowy przykład prezentacji wszystkich instrumentów orkiestry początku XX wieku (z saksofonem włącznie) kompozycja ta powstała z myślą o balecie. O swoim najbardziej znanym dziś utworze Ravel miał powiedzieć z przekorną skromnością: „Gdy pomysł został znaleziony, to byle jakiemu uczniowi w konserwatorium powinno się to udać równie tak dobrze jak mnie – aż do tej tu oto modulacji”.
Natomiast Prokofiewowi zamysł pedagogiczny przyświecał od samego początku pisania Piotrusia i Wilka – utworu adresowanego dla dzieci, w którym konkretnym postaciom są przyporządkowane tematy, a te prezentowane są przez te same instrumenty. Utwór powstał tuż po powrocie Prokofiewa do Rosji Sowieckiej, dlatego tytułowy Piotruś jest oczywiście pionierem (tekst mówiony przez narratora napisał sam kompozytor). Treść tej muzycznej bajki jest dość przewrotna, a momentami wręcz straszna. Natomiast muzyka jest naprawdę urocza. Po wysłuchaniu tego utworu dzieci na długo będą kojarzyły flet z małym ptaszkiem, obój z kaczką, klarnet z kotem a waltornię z wilkiem. Bałtyckich Filharmoników poprowadzi młody absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego – Dawid Runtz, a słowem ubarwi koncert sam Zbigniew Zamachowski.

Dawid Runtz – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna PFB

Program:
Maurice Ravel - Bolero
Sergiusz Prokofiew - Piotruś i Wilk op. 67

 

Bilet rodzinny 95 złotych dostępny w kasach PFB.

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty familijne w kasach PFB obowiązują następujące ceny na pojedynczy koncert: normalny 12-35 zł, ulgowy 8-25 zł.

 

Sponsor nagród w konkursie plastycznym: 

ziaja

 

 

16.09.18 Dawid Runtz fot.Radosław Adamczyk3

 
 
 
 

Wróć