II BAL GDAŃSKI. KRÓLEWSKA ORKIESTRA SALONOWA W KARNAWAŁOWYM BLASKU

Sala Koncertowa PFB

Bale Gdańskie

kup bilet 24

Zapraszamy na salony – karnawałowy przepych, piękne kobiety, roztańczony Wiedeń, elegancja, humor, szampańska muzyka, efektowne kostiumy – niepowtarzalny czar!
Zabrzmią arie operowe, operetkowe i musicalowe – soliści i orkiestra w wirtuozowskim popisie w muzyce królewskich pałaców i wiedeńskich salonów.

Królewska Orkiestra Salonowa
Natalia Walewska – skrzypce, prowadzenie orkiestry
Marta Burdynowicz – sopran
Magdalena Molendowska – sopran
Łukasz Wroński – tenor
Witalij Wydra – tenor
Piotr Sutt – instrumenty perkusyjne
Radosław Kruszyna – fortepian, akordeon, aranżacje
Zespół Taneczny "Rapsodia" – kierownictwo artystyczne Beata Stoppa
Barbara Żurowska-Sutt – opracowanie i prowadzenie koncertu

Natalia Walewska – koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wybitna muzyczna osobowość, koncertuje z wielkim powodzeniem.

Marta Burdynowicz – solistka Teatru muzycznego "Roma" w Warszawie i i Teatru Muzycznego w Poznaniu, dwukrotna finalistka Międzynarodowego Konkursu Piosenki Anny German

Magdalena Molendowska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Współpracuje z Filharmonia Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Wielkim Opery Narodowej w Warszawie, Operą Wrocławską, Krakowską oraz Glyndebourne Festival i Baden–Baden Festspiele.

Łukasz Wroński – Teatr Wielki Opery Narodowej w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna.

Witalij Wydra – Opera Bałtycka, laureat I Europejskiego Konkursu Tenorów im. J. Kiepury.

Piotr Sutt – profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, wiele koncertuje – nie tylko w Polsce – m.in we Włoszech, Niemczech, Meksyku.

Radosław Kruszyna – wirtuoz akordeonu, kompozytor, aranżer.

Królewska Orkiestra Salonowa – nazwa orkiestry nawiązuje do dawnych królewskich koncertów, stylu gry, kostiumów, programu. Debiut Orkiestry w 2009 r. na inauguracji Tygodnia Muzyki Klasycznej na Festiwalu Sztuki Tutejszej w Gdańsku. Orkiestra występowała w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Gdańskim. Muzycy koncertują bez dyrygenta wprowadzając urok koncertów salonów wiedeńskich z czasów J. Straussa. Podkreśla to również prowadzenie orkiestry przez koncertmistrza Natalię Walewską – zarazem solistkę – tak jak czynił to słynny wiedeńczyk.
Zespół Taneczny "Rapsodia" jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, finalistą telewizyjnego show "Got to Dance – Tylko Taniec" Ostatni sukces – Grand Prix festiwalu "Orfeo in Italia" w Wenecji.

Przy wyborze co najmniej 4 koncertów, proponujemy korzystną cenę karnetową. Więcej szczegółów w kasie.

POBIERZ menu karnetów konsumpcyjnych wraz z cennikiem.

12.01.19 królewska orkiestra salonowa

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Standard Acoustic.

standard acoustic 1

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.