logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

IV BAL GDAŃSKI. SHOW ME YOUR TANGO


Sobota, 26/01/2019, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  30-85zł

 Bale Gdańskie

kup bilet 24

Izabela Kopeć – mezzosopran
Kwintet muzyczny:
Gilberto Pereyra – bandoneon
Tomasz Filipczak – fortepian, aranżacje
Robert Horna – gitara klasyczna
Christian Danowicz – skrzypce
Konrad Kubicki – kontrabas
Julio Saavedra, Tekla Gogrichiani - para taneczna
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

 

Show Me Your Tango to koncert składający się z kilkunastu pieśni Astora Piazzolli, zaaranżowanych na mezzosopran i kwintet klasyczny.

W programie znajdą się utwory takie jak:
Vuelvo al sur
Los Pajaros Perdidos
Milonga en ay Menor
Burdel
Aire de la Zamba Nina
Maria de Buenos Aires
Oblivion
Otono Porteno
Bandoneon
Balada Para El
Balada para Mi Muerte
Café 1930
Ave MariaLas Ciudades
Liber Tango

 

„Show Me Your Tango” to ponad godzinna uczta muzyczna, koncert składający się z kilkunastu unikalnych pieśni zaaranżowanych na mezzosopran i kwintet klasyczny.
Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Artyści, którzy towarzyszą solistce, to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo.
Miłośnicy muzyki klasycznej docenią między innymi transkrypcje na głos utworów takich jak np. Oblivion, który oryginalnie skomponowany został jako utwór instrumentalny. „Piazzolla. Show Me Your Tango” to estetyczne tango do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie przy wybornym winie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć. „W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca”, podkreśla dr Ewa Woydyłło, która zdradziła swoją odwieczną miłość do tanga.

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej Maciej Lulek, Robert Horna, na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Konrad Kubicki.

Podczas koncertu, który odbędzie się 26 stycznia w Sali Koncertowej Filharmonii Bałtyckiej o godz. 19.00 wysłuchać będzie można kilkunastu utworów tanga argentyńskiego, a wśród nich między innymi Vuelvo al sur, Los Pajaros perdidos, Milonga en ay Menor czy pięknej pieśni pt. Oblivion, do której został zrealizowany teledysk.

„Nie sposób w tej muzyce się nie zatopić. Nie sposób słuchać tylko dźwięków, trzeba całym sobą w tej muzyce się pogrążyć, poddawać się jej aż do całkowitego zniewolenia”, pisze psycholożka E. Woydyłło w książeczce do płyty Izabeli Kopeć pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

„Słuchaj. Poddaj się. Ulegnij”, zapraszamy:

https://www.youtube.com/watch?v=-El3jURVxso 
https://www.youtube.com/watch?v=YAGTD_O9gsE 
https://www.youtube.com/watch?v=MQZ2RInZCSU 

Przy wyborze co najmniej 4 koncertów, proponujemy korzystną cenę karnetową. Więcej szczegółów w kasie.

POBIERZ menu karnetów konsumpcyjnych wraz z cennikiem.

26.01.19 kwintet

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Standard Acoustic.

standard acoustic 1

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

 

 

 
 
 
 

Wróć