logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Romantycy niemieccy i pianista z Argentyny


Piątek, 22/02/2019, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  10-55zł

 Koncert symfoniczny

kup bilet 24

Ulubieniec publiczności na Konkursie Chopinowskim w 1995, zauważony i ceniony przez Martę Argerich, argentyński pianista Nelson Gorner, choć ostatecznie nie dostał się do finału (otrzymał zalewie wyróżnienie) jest uważany dziś za jednego z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia i niezrównanego chopinistę (nagrał także parę płyt z muzyką Chopina na historycznym fortepianie). Co ciekawe, jego gra nigdy nie szokuje, w 1995 dużo bardziej kontrowersyjna była gra Aleksego Sułtanowa, który ostatecznie otrzymał drugie miejsce ex–equo.
Repertuar Gornera jest ogromny, artysta często sięga po kameralistykę i rzadko grywany repertuar. Tym razem jednak przedstawi wielkie dzieło Brahmsa, świetnie znany melomanom, choć dostępny tylko dla elity pianistycznej, symfonicznie zakrojony koncert B dur.
A w drugiej części symfonia odkrywcy Brahmsa – Roberta Schumanna. Podobnie jak Brahms – Schumann napisał 4 symfonie. Symfonia d–moll jest w rzeczywistości drugą chronologicznie symfonią Schumanna. Jednak po blisko dziesięciu latach, kompozytor dokonał w niej pewnych zmian i stąd późny numer dzieła.

George Tchitchinadze – dyrygent
Nelson Goerner – fortepian
Orkiestra Symfoniczna PFB

 

Program:

Johannes Brahms - II Koncert fortepianowy B-dur op. 83
Robert Schumann - IV Symfonia d-moll op. 120

 

22.02.19 NelsonGoerner09 2

 
 
 
 

Wróć