logotype

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Koncert edukacyjny dla młodzieży "Dźwięki z E-kranu"


Poniedziałek, 11/03/2019, 09:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  18zł

 Koncerty edukacyjne

kup bilet 24

W telefonach, komputerach, telewizorach i innych urządzeniach dziś praktycznie przez całą dobę mamy nieograniczony dostęp do ekranowej rzeczywistości. Co jest prawdą a co fikcją? Coraz trudniej rozgraniczyć dwa światy, które wzajemnie się przenikają. Jest jednak pewna luka w świecie fikcyjnym – w dowolnym momencie możemy wyłączyć dźwięk i delektować się ciszą. Ale czy aby na pewno będzie to przyjemne? Czy obraz bez muzyki ma sens? Tak bardzo przywykliśmy do otaczających nas dźwięków, że niemal ich nie zauważamy. Koncert w filharmonii? Nuda! Spektakl w operze? Nuda! Nie słuchasz muzyki klasycznej? I tu się mylisz…
Zapraszamy na koncert z muzyką ze znanych i lubianych ścieżek filmowych, z reklam telewizyjnych i gier komputerowych. Muzyce towarzyszyć będzie prezentacja wybranych fragmentów filmowych wraz z komentarzem. W roli przewodnika po świecie dźwięków z ekranu wystąpi redaktor z Radia Gdańsk, Kamil Wicik.
Przekonaj się, że słuchanie muzyki bez słuchawek jest przyjemne, a większość utworów może się znaleźć na twojej ulubionej playliście! Wystarczy odrobina chęci by stać się świadomym słuchaczem, a stąd już tylko mały krok do prawdziwego melomana.

Kamil Wicik - konferansjer 
Anna Bona, Natalia Walewska - scenariusz koncertu 
Natalia Walewska - kierownictwo artystyczne 
Beniamin Baczewski - aranżacje muzyczne 
Zespół instrumentalny

Koncert polecany dla dzieci i młodzieży od 10 do 15 roku życia.

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty edukacyjne w kasach PFB bilet na pojedynczy koncert kosztuje 14 zł.

11.03.19 koncert dla młodzieży

 
 
 
 

Wróć