logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

The Wall po polsku


Czwartek, 28/03/2019, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  90zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

kup bilet 24

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora koncert The Wall po polsku który miał odbyć się 2 listopada 2018 r. w Filharmonii Bałtyckiej został przełożony na nowy termin 28 marca 2019 r.
Zakupione bilety zachowują swoją ważność. Jeżeli jednak nowy termin Państwu nie będzie pasował, to bilety można zwracać według procedur danego miejsca ich zakupu.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i liczymy, że nowy termin koncertu będzie dla Państwa dogodny.
PS. Masz znajomą, znajomego – a wiesz, że ta osoba wybierała się na koncert – powiadom ją!

Bardzo Państwu dziękujemy za okazaną pomoc!

 

Słynny album Pink Floyd w polskiej wersji zespołu Spare Bricks 28 marca 2019 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Czy utwory Pink Floyd można śpiewać po polsku? Grupa Spare Bricks udowadnia, że tak! Muzycy zapraszają na koncerty, w czasie których wykonują słynny album „The Wall” w polskim przekładzie. Okazją do tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest przypadające w 2019 roku czterdziestolecie wybitnej płyty.
Okrągła rocznica ukazania się albumu „The Wall” to dobry pretekst, by odczytać na nowo przesłanie zespołu Pink Floyd. Czy stworzone w głównej mierze przez Rogera Watersa dzieło to tylko historia odgradzającego się od świata z każdą cegłą w murze Pinka, czy może bardziej uniwersalna opowieść? Dzięki zespołowi Spare Bricks, który podczas serii jubileuszowych koncertów przedstawia całkowicie polską wersję „The Wall”, będzie można przekonać się, czy przesłanie albumu jest aktualne.
Pink Floyd to fascynująca muzyka, ale również zmuszające do myślenia, często bardzo gorzkie, teksty. Na albumie „The Wall” znajdziemy szereg pieśni, w których Waters walczy ze swoimi demonami, począwszy od dzieciństwa bez poległego na wojnie ojca, przez tłamszących osobowość nauczycieli, po trudności w relacjach z innymi ludźmi. Czy te niełatwe utwory można śpiewać po polsku? Od 2014 roku w repertuarze dolnośląskiej grupy znajduje się ciepło przyjmowana na koncertach polska wersja „Hey You”. W 2016 roku zespół z towarzyszeniem chóru stworzonego przez widzów wykonał po polsku utwór „Another Brick in the Wall part II”, najbardziej znany fragment albumu. Po tych udanych próbach zespół zaprasza na koncerty, na których wykonuje całkowicie po polsku podwójną płytę „The Wall”, uznawaną, obok „The Dark Side of the Moon” i „Wish You Were Here”, za największe osiągnięcie artystyczne Pink Floyd.

Na koncertach „The Wall po polsku” usłyszymy zespół Spare Bricks w składzie:
Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon
Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa
Paweł Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna
Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna
Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe, akordeon
Michał Słupski – perkusja
Grupa istnieje od 2012 roku i ma za sobą ponad 50 floydowskich koncertów w całej Polsce, zawsze przy pełnych salach.
Autorem polskich słów „The Wall” jest Robert Zienkiewicz, który przygotował tłumaczenia we współpracy z zespołem. Ma on na swoim koncie przekłady ponad trzystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.

Bilety on-line:
https://www.kupbilecik.pl/impreza-27042-the.wall.po.polsku.gdansk.html 
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-the-wall-po-polsku-41758?id=201187 

Sprzedaż stacjonarna:
Kasa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Kontakt:
kom. 510 069 388
https://www.facebook.com/MuzykaPinkFloyd/ 

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/2058040481074657/ 

Patronat medialny:
Trójmiasto.pl

 

the wall po polsku 

 

 
 
 
 

Wróć