logotype

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Koncert edukacyjny. Cztery Pory Roku dla dzieci - Lato


Wtorek, 14/05/2019, 11:15
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  18zł

 Koncerty edukacyjne

kup bilet 24Cykl multimedialnych koncertów przełamujący tradycyjną formułę edukacji muzycznej najmłodszych, wyróżniony honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego powstają na oczach dzieci, przy ich aktywnym udziale. Przewodnikami po świecie dźwięków i zjawisk przyrody są teatralne lalki a interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliża arcydzieła kanonu muzyki.
Premiera widowiska odbyła się 10 października 2016 roku w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Pomysł i organizacja to efekt doświadczenia dwóch muzyków: Natalii Walewskiej i Anny Bony. Do współpracy zostali zaproszeni trójmiejscy aktorzy.

„Vivaldi na wakacjach”
Po całym roku ciężkiej pracy nad koncertami przychodzi wreszcie pora na zasłużony odpoczynek. Podróżny futerał zapakowany po brzegi, a w nim niezbędnik każdego turysty: przeciwsłoneczne okulary, bermudy, hawajska koszula, płetwy do nurkowania… Przyjaciele zabierają Antonia na urlop nad polskie morze. W pełnym słońcu i duchocie dryfują pośród fal ukołysani spokojną wodą.
Fa–la, Fa– la… jak mantra powtarza się pięknie brzmiący sen o lecie. Z letargu wybudza ich hałas grzmotów i błysk piorunów. Czy zdążą bezpiecznie dopłynąć do lądu?
Anna Bona, Natalia Walewska - scenariusz
Natalia Walewska - skrzypce solo / kierownictwo artystyczne
Bogdan Smagacki, Maja Gadzińska - aktorzy
Tancerze
Zespół muzyczny

 

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty edukacyjne w kasach PFB bilet na pojedynczy koncert kosztuje 14 zł.

13 i 14.05.2019 3

 
 
 
 

Wróć