logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

14. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”


Środa, 10/07/2019, 20:00
Kościół św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
 

Bilety w cenie  

 Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i muzyka u Jezuitów" w Jastrzębiej Górze

Fabio Ciofini (Włochy) - organy
Alessandra Montani (Włochy) - wiolonczela barokowa

 

Program:

David Dahl - Suite Italiana: Toccata, Canzona, Pastorale Triste, Pavana, Elevatione, Gagliarda, Ricercare Cromatico
Alessandro Scarlatti - Sonata I (Largo, Allegro, Largo, A tempo giusto)
Antonio Vivaldi - Sonata Rv 40 (Largo, Allegro, Largo, Allegro)
Francesco Geminiani - Sonata V op. 5 (Adagio, Allegro moderato, Adagio, Allegro)

 

Wstęp wolny

 

Fabio Ciofini

Włoski wirtuoz organów specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Studia odbył w konserwatorium muzycznym w Perugii (fortepian, organy). Naukę kontynuował w Konserwatorium im. Sweelincka w Amsterdamie. W 1995 r. został organistą w Collescipoli gdzie ma do dyspozycji oryginalne barokowe organy W. Hermansa z 1678 roku. Artysta regularnie koncertuje we Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Japonii, Mongolii, na Węgrzech i w USA. Prowadzi wykłady i klasy mistrzowskie w Hiszpanii (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej), USA (Uniwersytety w Kalifornii, Chicago i w Waszyngtonie) oraz w Anglii. Nagrywa dla: Bottega Discantica – Mediolan, Loft Recordings – Seattle i dla Brilliant Classics. Jest dyrektorem artystycznym zespołu „Accademia barocca W. Hermans”,występuje w duecie ze skrzypkiem barokowym Enrico Gatti. Jest pedagogiem w Konserwatorium w Terni, od 2010 roku jest Dyrektorem Artystycznym Fundacji „Cucinelli”.

Alessandra Montani

1996 roku ukończyła z wyróżnieniem konserwatorium Morlacchi w Perugii z Francesco Pepicellim. Kontynuowała studia u Mario Brunello, Marianne Chen, Rocco Filippini, oraz kameralistykę z Pier Narciso Masi oraz, Dario de Rosa i Franco Rossi.
Została nagrodzona wieloma nagrodami w konkursach krajowych i międzynarodowych (Stresa, Lamezia Terme, Vittorio Veneto). Intensywnie koncertuje z wieloma zespołami (Solisti Aquilani, Umbria Chamber Orchestra, Orchestra of Rome i Lazio jako „concertino”) oraz występuje dla ważnych stowarzyszeń („Amici della Musica” w Perugii, „Amici della Musica” w Avellino, „Sagra Musicale Umbra”, „Amici della Musica” w Novara). Dzięki wielkiemu zaangażowaniu w muzykę kameralną grała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Francji z wieloma zespołami, od kwartetu po sekstet. W 1996 roku założyła Nahars Trio dla którego pisało muzykę wielu współczesnych kompozytorów (Marocchini, D'Antò, Baggiani, Bruzzese).
Dla wytwórni Bottega Discantica nagrała Kwintet Mozarta i Brahmsa na klarnet i kwartet smyczkowy, grając ten program w audycji dla międzynarodowego kanału „Euroradio” z Quirinale of Italian Republic.
W 2000 roku zaznajamia się głębiej z wykonawstwem muzyki dawnej, odkrywając prawdziwą pasję do tego repertuaru i sposobu wykonawczego. Następnie rozpoczyna naukę na instrumencie barokowym, uczęszczając do Scuola Civica w Mediolanie z Gaetano Nasillo, pogłębiając wiedzę o kompozycjach tego okresu. Jest członkiem-założycielem Hermans Baroque Academy, nagrywa z tym zespołem liczne płyty dla Bongiovanni, Tactus, Bottega Discantica Brilliant Classic.
W 2003 roku dołączyła do Quartetto di Roma, z którym brała udział w wielu europejskich festiwalach. W 2008 roku koncertowała oraz udzielała kursów mistrzowskich dla akademii sztuk pięknych w Singapurze. W 2010 r. oraz 2011 r. została zaproszona na występ do prestiżowej Filharmonii Berlińskiej. W Hiszpanii w 2010 roku miała zaszczyt grać na bezcennym instrumencie Stradivariusa w Palacio Real w Madrycie. W 2015 r. ukazały się trzy płyty CD z jej udziałem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

MKiDN   IMiT

 

 
 
 
 

Wróć