62. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Roberto Bonetto

Roberto Bonetto (Włochy)

Georg Friederich Händel - Koncert g-moll
Johann Sebastian Bach - O Mensch, bewein dein' Sünde groß BWV 622
Alexandre Guilmant - Grand Chœur alla Händel (ze zbioru Pièces dans différents styles op. 18 Buch IV Nr 1)
Gabriel Pierné - Trois Pièces op. 29 (Prélude – Cantilène – Scherzando de Concert)
Lorenzo Perosi - La cena del Signore
Lorenzo Perosi - z Trilogia Sacra für Soli, Chor und Orchester La Passione di Cristo secondo San Marco (oprac. Marco Enrico Bossi)
Giacomo Puccini - Chrysanthemus
Giacomo Puccini - Elegia na kwartet smyczkowy (oprac. R. Bonetto)
Theodore Dubois - Toccata

Bilet rodzinny - 55 zł

roberto bonetto

Roberto Bonetto

Rozpoczął swoją edukację muzyczną w bardzo młodym wieku, początkowo od gry na fortepianie. Ukończył następnie z wyróżnieniem studia w Konserwatorium w Padwie, pod kierunkiem Renzo Buja.
Studia kontynuował w Konserwatorium w Weronie, gdzie uzyskał dyplom w zakresie klawesynu, kontynuując jednocześnie naukę kompozycji oraz kończąc kurs kontrapunktu i fugi.
Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez znanych pedagogów jak np. Jean Langlais, Gaston Litaize, Daniel Roth, Ton Koopman, Emilia Fadini.
Koncertuje na występach indywidualnych we Włoszech, Austrii (Graz Statdpfarrkirche, St. Blasius Salzburg), Niemczech (Bonn Kreutzkirche, Landsberger Orgelkonzerte Stadtpfarrkirche Maria Himmelfart, Ingolstadt, Munich Philharmonic, Berliner Philharmoniker, Filharmonia w Kolonii), Francji (chatedral de Bourges, Saint Eustache, Bordeaux, Alpe d'Huez), Szwajcarii (chatedral de Lausanne, Piotra i Pawła Zürich), Danii (Kopenhaga Helligaandskirken), Szwecji (Festiwal Organowy Linköpings), Polsce (Archikatedra Warszawska, Archikatedra w Gdańsku Oliwie) , Hiszpanii (Bergara, Kraj Basków, Teneryfa), Portugalii (Porto - Międzynarodowy Festiwal Organowy) i Japonii (Międzynarodowy Festiwal Organowy w Japonii, Yokohama, Tokio).
Jako kameralista współpracował z różnymi zespołami instrumentalnymi i chóralnymi. Jest tytularnym organistą wielkich organów Opactwa Isola della Scala. Był wykładowcą uczelni w Adrii, Alessandrii, Cagliari i Bolzano, obecnie pracuje jako profesor Konserwatorium w Weronie.

mfmo 2019 belka logotypowa 1