logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Chopin nad wodami Motławy - Aleksandra Świgut


Niedziela, 14/07/2019, 20:30
Salon Gdański na Ołowiance
 

Bilety w cenie  14-20zł

 Chopin nad wodami Motławy

kup bilet 24

Aleksandra Świgut

 

Program:

Fryderyk Chopin - Preludium cis-moll op. 45
Fryderyk Chopin - Nokturny cis-moll i Des-dur op. 27
Fryderyk Chopin - Ballada F-dur op. 38
Johannes Brahms - Intermezzo A-dur op. 118
Fryderyk Chopin - Polonez-fantazja op. 61
Fryderyk Chopin - Scherzo E-dur op. 54

 

Bilet rodzinny do zakupu tylko w kasie. Cena karnetowa przy wyborze co najmniej 3 koncertów - 16 zł za 1 bilet.

Aleksandra Świgut

fot. B. Fidrych

Aleksandra Świgut

Pianistka, solistka, kameralistka i pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piotra Palecznego, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Świtały i Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także Guildhall School of Music w Londynie w klasie Davida Dolana. Doktorantka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Waldemara Wojtala. Zdobywała doświadczenie na fortepianie historycznym pod kierunkiem Katarzyny Drogosz. Uzyskała także dyplom w klasie klawesynu Małgorzaty Sarbak.
Bogactwo i różnorodność doświadczeń pianistki czyni ją artystką wszechstronną i nie zamykającą się na jednym nurcie wykonawczym.
Była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do największych osiągnięć należą II nagrody na Międzynarodowych konkursach pianistycznych w: Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie, 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Festiwalu Pianistycznym w Nohant, Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim. Festiwalu Chopin a Paris, Międzynarodowym Festiwalu w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu Chopin i jego Europa. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. w Hamamatsu, La Chatre (przy Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nohant), Radziejowicach, Opactwie Royaumount (stypendium Fundacji Royaumount), Lipsku, Dusznikach Zdroju, Warszawie.
Współpracowała z wybitnymi muzykami i pedagogami takimi jak: Robert Levin, Malcolm Bilson, Arie Vardi, Anna Malikova, Soo-Jung Shin, Andreas Staier, Tobias Koch, Alexei Lubimov, Katarzyna Popowa-Zydroń, Ives Henry, Krzysztof Jabłoński, Mariola Cieniawa.
Jako solistka koncertowała wieloma z orkiestrami: AUKSO, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestrą XVIII Wieku, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Netherland Symphony Orchestra, Liepaja Symphony Orchestra.
Obok działalności solowej występuje także w charakterze kameralistki. W 2014 roku nagrała płytę z utworami Roberta Schumanna z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem wydaną przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Gra także w duecie w siostrą - skrzypaczką Agnieszką Świgut.
Stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2003-2010), który aktualnie wspiera swoją działalnością pedagogiczną. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury, Fundacji im. Franciszka Wybrańczyka, niemieckiej Fundacji Jutting.
Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

GMW pion 01 www

 
 
 
 

Wróć