logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

62. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Renata Lesieur


Piątek, 26/07/2019, 20:00
Archikatedra Oliwska
 

Bilety w cenie  15, 25zł

 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Renata Lesieur (Litwa)

 

Program:

Anonimus Vilnensis - 7 Dances 
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis - Fuga c-moll
Faustas Latėnas - Shine
Johann Sebastian Bach - Toccata i Fuga d-moll BWV 565
Cesar Franck - Chorał nr 3 a-moll
Alexandre Guilmant - Symfonia organowa d-moll Nr 1 op. 42  

 

Bilet rodzinny - 55 zł

 

 Renata Lesieur

Renata Lesieur

Ukończyła studia w Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru, specjalizując się w fortepianie i organach. Studiowała na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Heriberta Metzgera w latach 1992-1993 i uczęszczała na zajęcia z wybitnymi europejskimi profesorami Jean Boyerem, Zsigmondem Szathmary, Janem Laukvik, Ludgerem Lohmannem, Guyem Bovetem, Johannesem Geffertem, Margareth Phillips.
Jest laureatką Międzynarodowej Nagrody dla Organistów w Kijowie, a także laureatką klasy mistrzowskiej Floor Peeters w Mechelen w Belgii, laureatką na Międzynarodowym Konkursie Pianistów i Organistów M. K. Čiurlionisa w Wilnie.
Koncertuje zarówno jako solistka, jak i z różnymi zespołami, orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi. Występowała m.in. w krajach bałtyckich, Polsce, Austrii, Niemczech, Włoszech, Francji, Norwegii, Anglii, Belgii, Finlandii, Rosji, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Jest regularnie zapraszana do udziału w koncertach inaugurujących organy i otwierających wydarzenia zarówno na Litwie jak i za granicą. Jest ponadto członkiem jury wielu międzynarodowych konkursów organowych.
Bardzo często występuje jako solistka z Litewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Litewską Orkiestrą Kameralną, z najlepszymi chórami Litwy i Europy. Dokonała wielu nagrań w Radiu i Telewizji Litewskiej, we wrześniu 2009 z okazji "Litewskiej Stolicy Kultury Wilno 2009" otworzyła Tydzień Muzyki Euroradia grając Symfoniczny Koncert na organy i orkiestrę.
Renata Lesieur otrzymała wiele propozycji gościnnych wykładów szkołach wyższych w całej Europie, dając jej możliwość prowadzenia klas mistrzowskich na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w Austrii, poznańskiej Akademia Muzyczna w Polsce, w da Palestrina Konserwatorium we Włoszech, w Nino Rota Conservatoire w Cagliari we Włoszech i Malmo Music Academy w Szwecji.
Jest prezesem Centrum Muzyki Religijnej w Wilnie. W 2015 otrzymała nagrodę za zasługi dla litewskiej kultury od prezydent Litwy – Dalii Grybauskaite.

mfmo 2019 belka logotypowa 1

 
 
 
 

Wróć