IV Tydzień Ukraiński w Gdańsku. Laura Marti and the Project QUESTS: interpretacje jazzowe do muzyki F. Chopina i poezji A. Mickiewicza

Środa, 13/11/2019, 19:00
Sala Kameralna

Koncert kameralny

kup bilet 24

Laura Marti – ukraińska piosenkarka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, nauczycielka. Piosenkarka, która pisze i komunikuje się z publicznością poprzez muzykę w sześciu różnych językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim, portugalskim, armeńskim, francuskim. Jej unikalna barwa głosu, energia i szczerość nie pozostawiają słuchacza bez uwagi.
Laura Marti uczestniczyła w wielu festiwalach jazzowych m.in.: Alfa Jazz Fest, Jazz-Bez (Polska-Ukraina), Za-Jazz Fest, Jazz Koktebel, Art-Jazz Cooperation, Che-Jazz Open, Mek Azg, Mek Mshakujt (Armenia).
Więcej na lauramartimusic.com

Projekt ukraińskiej pianistki jazzowej Natalii Lebedevej, QUESTS, przedstawia muzykę Fryderyka Chopina w nieoczekiwanych projekcjach jazzowych. QUESTS to oryginalny i eksperymentalny program w swoim brzmieniu, który oprócz muzyki Chopina zawiera wiersze polskiego poety Adama Mickiewicza.
Projekt poprowadzi Laura Marti.

Album został zaprezentowany w maju 2017 r. w Kijowie w Caribbean Club. Niedługo potem w lecie program usłyszała publiczność na Alfa Jazz Fest (obecnie Leopolis) we Lwowie.

Tydzień Ukraiński w Gdańsku to coroczna, szeroka prezentacja kultury ukraińskiej, zapoczątkowana z inicjatywy Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Lwa Zacharczyszyna i małżonki Tetiany Yermak oraz inspirowana sukcesem Tygodnia Ukraińskiego w Gdańsku 2016, który został zorganizowany wspólnie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim w ramach cyklu Teatry Europy.
Tydzień Ukraiński w Gdańsku 2019 odbędzie się w różnych instytucjach i przestrzeniach kulturalnych Gdańska. Celem wydarzenia jest lepsze zaprezentowanie polskiej publiczności współczesnej kultury Ukrainy.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Andrii Deshchytsia, Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.

Nataliya Lebedeva - instrumenty klawiszowe, aranżacje
Laura Marti - wokal