63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Bogdan Narloch

kup bilet 24

Bogdan Narloch

Jan Sebastian Bach – Toccata i fuga F-dur BWV 540
Antonio Vivaldi - Concerto nr 1 La Primavera z Le Quattro Stagioni op. 8 (opr. B. Janacek)
Denis Bédard – Variations sur Christus Vincit
Paul Bryjan – Trumpet Air
Percy Whitlock – Folk Tune
Sigfrid Karg-Elert - Improvisation über den englischen Choral Nearer, my God, to Thee
Max Reger – Wariacje i fuga na temat God Save the King
Percy E. Fletcher - Festival Toccata

Bilet rodzinny - 50 zł

Studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i za granicą (Belgia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy oraz w Izrael, Rosja, Brazylia, Urugwaj i Tajwan). W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością dydaktyczną i artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

oliwa 2020