logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Chopin nad wodami Motławy - Karol Garwoliński


Wtorek, 21/07/2020, 20:30
Salon Gdański na Ołowiance
 

Bilety w cenie  14-20zł

 Chopin nad wodami Motławy

kup bilet 24

Karol Garwoliński

Program: 
Fryderyk Chopin - Polonez cis-moll op. 26 nr 1
Fryderyk Chopin - Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Fryderyk Chopin - Polonez-fantazja op. 61
Fryderyk Chopin - Mazurki op. 56 ( H-dur, C-dur, c-moll)
Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op. 53

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie) 

 

Urodzony w 1982 roku w Lublinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, kontynuując ją potem w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie pod kierunkiem Iwony Kalinowskiej oraz Jolanty Woźniak. W okresie szkolnym uczestniczył w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych zdobywając uznanie publiczności jak i jury. Swą grę doskonalił później pod okiem takich pedagogów, jak m. in. Elżbieta Tarnawska, Monika Sikorska-Wojtacha, Andrzej Jasiński, Tadeusz Chmielewski, Bogdan Czapiewski, Grzegorz Kurzyński. W roku 2000, będąc jeszcze uczniem szkoły muzycznej, został studentem klasy fortepianu prof. Bogdana Czapiewskiego w gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki. Na tejże uczelni uzyskał później dyplom magistra z wyróżnieniem oraz stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.
Prowadzi intensywną działalność koncertową̨ występując jako solista oraz kameralista w salach filharmonicznych, uniwersyteckich i innych. Pomimo zamiłowania do muzyki F. Chopina, jego repertuar obejmuje utwory powstałe na przestrzeni kilku ostatnich wieków. Zaliczyć do tego należy również muzykę̨ kompozytorów żyjących, takich jak Paweł Mykietyn czy Andrzej Cwojdziński, którego utwory kameralne wraz z filharmonikami lubelskimi zarejestrował na monograficznej płycie wydawnictwa Acte Préalable. Dla tejże wytwórni dokonał również premierowego nagrania wszystkich triów fortepianowych Raula Koczalskiego.
Od roku 2011 współprowadzi z prof. B. Czapiewskim jego klasę̨ fortepianu na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Obecnie również adiunkt w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz nauczyciel fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie.

karol garwoliński fot. andrzej rożek 1

fot. Andrzej Rożek

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk

 
 
 
 

Wróć