Chopin nad wodami Motławy - Natalia Zaleska

Fryderyk Chopin - Mazurki op. 59
Jan Sebastian Bach - Aria Variata BWV 989

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)

Urodzona w 1997 r. w Gdańsku. Obecnie kształci się w klasie prof. Bogdana Kułakowskiego. Jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych w Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Czechach, Austrii oraz Rosji.
Są to m. in. Międzynarodowy Konkurs im. M. Moszkowskiego w Kielcach (II nagroda, 2015 r.), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla uczniów szkół muzycznych II stopnia „EPTA” w Krakowie (II nagroda, 2015 r.), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. D. Szostakowicza w Kaliningradzie (I nagroda i nagrody specjalne).
Jest także półfinalistką konkursu „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (2014 r.) oraz „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2017 r.). Brała aktywny udział w Międzynarodowym muzycznym projekcie „Morningside Music Bridge” w Calgary (Kanada). W 2017 r. otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku (Czechy). W 2019 r. zdobyła I nagrodę Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Omsku (Rosja), a w 2020 roku zajęła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Wiedniu. Jest także laureatką „Estrady Młodych” 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 2011 i 2016 r. została także stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje również jako muzyk orkiestrowy z Operą Bałtycką oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

Natalia Zaleska fot. Andrzej Solnica

fot. Andrzej Solnica

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk