63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Johannes Skudlik

Pierre Cochereau - Scherzo symphonique
Franz Liszt – Preludium i fuga na temat B-A-C-H, S.260

Bilet rodzinny - 50 zł

Urodził się w Monachium, dorastał w Barcelonie.
Grę na organach, muzykę liturgiczną studiował na monachijskim Uniwersytecie Muzycznym. Prywatne lekcje dyrygentury pobierał u Eugena Jochuma i Claudio Abbado.
Jako organista koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, w USA i w Azji: Tokio, Boston (Uniwersytet Harvarda). Występował również w salach koncertowych w Monachium, Berlinie, Kolonii, Essen, Gdańsku (Polska Filharmonia Bałtycka), Hong Kongu, St. Petersburgu.
Ponadto koncertował w katedrach w Monachium, Kolonii, Trier, Londynie - Westminster, Sevilli, Salamance, Paryżu (Notre Dame i Katedra św. Bartłomieja).
Występował również w Weronie, Zurychu, Kopenhadze i w Palermo.
Jako dyrygent i solista współpracuje z Munich Symphony Orchestra, Münchner Rundfunkorchester, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra Symphony Prague oraz Münchener Bach-Chor.
W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada ponad 30 nagrań płytowych oraz nagrania radiowe i telewizyjne (RIAS Berlin, WGBH Radio Boston, RAI tre, TVP, Bayerische Rundfunk). Na szczególną uwagę zasługuje jego nagranie Requiem Verdiego i Elijah Mendelssohna z Landsberg Oratorio Choir oraz muzykami Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks.
Johannes Skudlik jest założycielem i dyrektorem artystycznym Euro-Via Festival, Landsberger Konzerte oraz Bayerische Orgelsommer.

oliwa 2020