63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Diego Cannizzaro

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Diego Cannizzaro

Lorenzo Perosi – Transfiguracja Jezusa Chrystusa (transkryp. M. E. Bossi) - I cz. - Trasfigurazione (Preludio - Et statim circumspicientes - II variazione), II cz. - La liberazione dell’ossesso (Le smanie - Et frequenter eum - Creator Alme Siderum)
Diego Cannizzaro – Suita Trójca Święta POLSKA PREMIERA
Pietro Alessandro Yon – Koncert Gregoriański (Introduzione e Allegro-Adagio-Scherzo-Finale)

Bilet rodzinny - 50 zł

Diego Cannizzaro w 1992 r. ukończył Literaturę włoską na Uniwersytecie w Palermo (Włochy), ukończył także fortepian w konserwatorium „Vincenzo Bellini” w Palermo oraz organy i kompozycję organową w Konserwatorium „Francesco Morlacchi” w Perugii (Włochy). Studiował także organy i klawesyn w Academy of Pistoia, Academy of North Germany Academy (Bremen) i University of Santiago de Compostela (Hiszpania). Studia zakończył doktoratem Historii i analizy kultur muzycznych na uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie z rozprawą „Muzyka na organy i klawesyn w królestwach Neapolu i Sycylii w XVI i XVII wieku” .
Honorowy inspektor organów historycznych na Sycylii, nauczyciel organów w Konserwatorium w Caltanissetta i dyrektor artystyczny festiwalu „In tempore organi” (organy historyczne na Sycylii). Diego Cannizzaro jest zapraszany jako nauczyciel włoskiej muzyki organowej do konserwatorium w Petersburgu (Rosja). Prowadzi kursy muzyki dawnej organizowane przez „Orchestra Barocca Siciliana” i klasę mistrzowską w akademii Enghien i Ath (Belgia).
Diego Cannizzaro brał udział w międzynarodowych festiwalach organowych w całej Europie i USA. Nagrał wiele płyt kompaktowych, monografię dotyczącą dzieł organów Filippo Capocciego (XIX wiek), Giovanniego Salvatore'a (XVII wiek) oraz Pietro Vinci (XVI wiek).

oliwa 2020