logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Gala Pomorskiej Nagrody Artystycznej


Piątek, 11/12/2020, 19:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  16-80zł

 Koncert symfoniczny

kup bilet 24

Tym razem głównym dziełem w programie zaproponowanym przez szefa gdańskich filharmoników George’a Tchitchinadze będzie najbardziej znany w historii muzyki koncert wiolonczelowy napisany przez Antonina Dworzaka. Solistą będzie wybitny kanadyjski muzyk – Gary Hoffman, laureat Międzynarodowego Konkursu im. Rostropowicza w Paryżu.

Gary Hoffman pochodzi z rodziny muzyków, ale jak sam opowiadał w jednym z wywiadów, w wieku 11 lat marzył o zostaniu piłkarzem. Jednak wkrótce przeważyło inne marzenie – o zostaniu wiolonczelistą. Już w wieku 15 lat Hoffman debiutował w Wigmore Hall w Londynie, a w wieku 22 lat w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Był najmłodszym wykładowcą na renomowanym Indiana University w Stanach Zjednoczonych. Ale prawdziwa jego kariera rozpoczęła się w 1986 roku, kiedy otrzymał Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu im. Rostropowicza w Paryżu.
Hoffman obok koncertów klasycznych i romantycznych chętnie sięga po muzykę współczesną, a także kameralną. Tym razem usłyszymy go w najbardziej chyba znanym koncercie wiolonczelowym w całej historii muzyki – dziele Antonina Dworzaka, a wcześniej nastrojowa Pawana Faurégo.

Koncert poprzedzi Gala wręczenia Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Orkiestra Symfoniczna PFB
George Tchitchinadze - dyrygent
Gary Hoffman - wiolonczela

Program: 

Gabriel Fauré - Pavane op. 50 [7’]
Antonin Dworzak - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 [40’]

gary hoffman

fot. William Beaucardet

 
 
 
 

Wróć