październik 2020

Poniedziałek, 09/11/2020, 19:00
Sala Kameralna

Koncert kameralny

Trzech muzyków, ale cztery różne zestawienia instrumentów. Gdańscy muzycy zaprezentują kameralną muzykę XX i XXI wieku na klarnet, fagot i fortepian w różnych kombinacjach. Usłyszymy kompozycje sześciu twórców różnych generacji i piszących w bardzo różnorodnych estetykach.

Fagocista Mirosław Pachowicz i klarnecista Andrzej Wojciechowski na co dzień grają w Orkiestrze Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Ale równie często występują jako soliści i kameraliści. Razem grają w założonym w 2013 roku Gdańskim Triu Stroikowym i w innych formacjach kameralnych. Angażują się także w działania organizacyjne. A czasem znajdują czas nawet na pozamuzyczne pasje – Mirosław Pachowicz prowadzi bloga poświęconego podróżom lotniczym.
Izabela Paszkiewicz to pianistka realizująca się głównie w obszarze muzyki kameralnej. Wykłada w Akademii Muzycznej w Gdańsku, współpracuje z Operą Bałtycką, chętnie wykonuje muzykę współczesną.
Na koncercie w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej usłyszymy między innymi dwa utwory napisane specjalnie dla wykonujących je muzyków. Z inspiracji Andrzeja Wojciechowskiego powstała Sonatina Przemysława Stanisławskiego, która swoje prawykonanie miała miejsce w Moskwie. Natomiast utwór Abstrakcje II młodziutkiego klarnecisty i kompozytora (tegorocznego maturzysty) Szymona Wieczorka powstał dla Mirosława Pachowicza.

Andrzej Wojciechowski - klarnet
Mirosław Pachowicz - fagot
Izabela Paszkiewicz - fortepian
Konrad Mielnik - prowadzenie