marzec 2019

Sala Koncertowa PFB

WYDARZENIA IMPRESARYJNE

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatora koncertu "Cały ten Strauss.." informujemy, że z przyczyn od niego niezależnych, koncert zaplanowany na 13 marca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, zostaje przeniesiony na inny termin. Aktualnie trwają prace nad ustaleniem możliwego najbliższego terminu. W ciągu kilku najbliższych dni, poinformujemy Państwa o nowej dacie koncertu.

Bilety, które Państwo zakupili zachowują ważność. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci zwrotu zakupionych biletów, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu
61 679 27 27 lub adresem

Przepraszamy za niedogodności.

Cykl „Historie muzyką pisane" to najlepszy sposób na zakochanie się w muzyce klasycznej...

Już 13 marca 2019 zapraszamy na cudowną podróż do magicznego Wiednia czasów Straussów! Koncert „Cały ten Strauss..” to pierwszy z cyklu koncert poświęcony największym kompozytorom świata w ramach projektu „Historie muzyką pisane”, który jest cyklem koncertów, których łącznikiem jest osoba Sławomira Pietrasa, wybitnego polskiego działacza kulturalnego, dyrektora naczelnego wielu polskich teatrów operowych oraz popularyzatora opery i baletu.

Podczas koncertu usłyszą Państwo najwspanialsze kompozycje rodziny Straussów. Nie zabraknie pięknych znanych na świecie walców oraz polek, wszystko to okraszone słowem i dowcipem Sławomira Pietrasa. Na scenie w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Collegium F pod dyrekcją Maestro Marcina Sompolińskiego wystąpią wybitni soliści teatrów operowych: Joanna Horodko (sopran) oraz Marek Szymański (tenor). W programie usłyszą Państwo między innymi najpiękniejsze walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Opowieści lasku wiedeńskiego”, „Wiedeńska krew”, „Odgłosy wiosny”, „Róże południa”, słynne polki „Pizzicato Polka”, „Trisch -Trasch”, a także utwory, które uwielbia publiczność na całym świecie „Wielka sława to żart” z Barona Cygańskiego czy słynny „Duet z zegarkiem” z „Zemsty nietoperza”.

Zapraszamy na niemal dwugodzinną wycieczkę do Wiednia rodziny Straussów.

cały ten strauss