marzec 2019

marzec 2019

energa

Wydarzenia impresaryjne

Spektakl Teatru Kwadrat z Warszawy - Tydzień, nie dłużej...

Niedziela, 14. kwiecień 2019, 19:00
Sala Koncertowa PFB

WYDARZENIA IMPRESARYJNE

kup bilet 24

ON już z NIĄ nie może. Ale to w ogóle. Fizycznie. Jednak nie jest w stanie jej tego powiedzieć. Przecież jako mężczyzna nie posiada tego specyficznego składnika, nazywanego odwagą cywilną... Ale chwileczkę, żeby było jasne: nie chodzi o seks, bo z tym to jeszcze by pewnie mógł, chodzi o jej OBECNOŚĆ, słodką, niezmienną, wszechogarniającą i... nieodwracalną?!
Jedynym sposobem na wyjście z impasu jest by to ona podjęła decyzję, żeby jej również to wspólne życie zaczęło doskwierać. A ponoć nic tak skutecznie nie niszczy związku, jak odpowiednio nieodpowiedni... PRZYJACIEL. Najlepiej pod jednym dachem. Dlatego już nazajutrz TEN TRZECI pojawia się u drzwi z połową swojego dobytku.
Ale co, jeśli jego obecność wcale nie będzie uciążliwa? Co, jeśli jego zalety znacząco przewyższą jego... no właśnie, co jeśli on w ogóle nie ma wad?!
„Tydzień, nie dłużej...” to na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo „szczerość” nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń, a przyjaźń, miłość... Chwileczkę. Jaka przyjaźń, jaka miłość...?!

Czas trwania: ok. 2 godz. (z przerwą)

Osoby:
Paul – Andrzej Nejman
Sophie – Anna Cieślak
Marc – Paweł Małaszyński

Autor: Clément Michel
Tłumaczenie: Irma Helt
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy: Maciej Chojnacki
Asystent reżysera: Andrzej Nejman
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 22 kwietnia 2018 r.

tydzien nie dluzej