listopad 2019

Niedziela, 30/06/2019, 12:00
Scena Plenerowa

WYDARZENIA IMPRESARYJNE

Słońce, szum fal i ciepły piasek pod stopami to cudowne wspomnienia znad morza, które powinno mieć każde dziecko. A gdyby tak dorzucić do nich bajkową muzykę, której najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli wysłuchać zupełnie za darmo na trzech plenerowych wydarzeniach w Trójmieście?
29 czerwca rozpocznie się III edycja Festiwalu Baltic Souvenir! Zainauguruje ją koncert w Muszli Koncertowej przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Tam dzieci i ich rodzice będą mogli zobaczyć i posłuchać widowiska "Witajcie w naszej bajce", w którego programie znajdą się najsłynniejsze melodie i piosenki z bajek z całego świata, w tym "Krainy Lodu", "Reksia", Koziołka Matołka", "Gumisiów", "Zaplątanych", "Króla Lwa" i wielu, wielu więcej! Hity te wyśpiewają Maja Gadzińska i Bogdan Smagacki.
Następnego dnia artyści przeniosą się na scenę plenerową przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie ugoszczą samego Ambrożego Kleksa! Tym razem ekscentryczny profesor poprowadzi wykłady w ramach "Letniej Akademii Pana Kleksa". Absolwenci tej prestiżowej placówki edukacyjnej doskonale pamiętają piosenki o Kaczce Dziwaczce czy "Na wyspach Bergamutach" - Ołowiance będzie okazja posłuchać ich w aranżacjach Beniamina Baczewskiego.
06 lipca, ostatniego dnia Festiwalu Baltic Souvenir, tym razem w Sopocie, wybrzmią dźwięki opery skomponowanej specjalnie dla dzieci w oparciu o słynną baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka”. Autorem tego niezwykłego dzieła jest dyrygent i kompozytor Piotr Staniszewski. Dedykowana najmłodszym, przybliża im wspaniały świat muzyki klasycznej i rozbudza zainteresowanie formą opery. Dzięki przystępnym treściom dociera do małego odbiorcy. Baśniowe treści uzupełniają animowana scenografia oraz wspaniałe kostiumy. Dzięki nim poszczególne obrazy stają się niezwykle realistyczne i przenoszą młodego widza bezpośrednio w świat, w którym występują znane postaci: Królewna Śnieżka, zła Macocha, Zwierciadło, Sługa, Królewicz, krasnoludki i niezastąpiony w każdej bajce Narrator.
Imprezy poprowadzi Ewa Palińska, redaktor Trójmiasto.pl
Pomysł i organizacja Festiwalu Baltic Souvenir to efekt współpracy Natalii Walewskiej i Anny Bony ze Stowarzyszenia Amberton. Wydarzenia festiwalowe odbywają się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W poprzednich edycjach wystąpiło aż 73 artystów i wykonawców, na 5 koncertach z towarzyszącymi im warsztatami. Zgromadziły aż 2350 odbiorców!

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Strona wydarzenia i aktualne informacje:
www.balticsouvenir.pl
www.facebook.com/Stowarzyszenie-Amberton-210004506157417