logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Bieżący miesiąc

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

VI BAL GDAŃSKI. FANTAZJE KARNAWAŁOWE


Sobota, 09/02/2019, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  30-78zł

 Bale Gdańskie

kup bilet 24

Tym razem program z fletem w roli głównej. Wszyscy znają efektowne fantazje Sarasatego lub Waxmana na tematy z Carmen napisane na skrzypce z orkiestrą. Ta napisana przez Francois Borne na flet jest nie mniej karkołomna i efektowna. Tyle że trochę mniej znana. Wykona ją włoski flecista Raffaele Trevisiani, który po studiach w Konserwatorium w Mediolanie i czterech latach pracy w orkiestrze teatru La Scala poświęcił się wyłącznie karierze solowej.
Drugi popisowy utwór na flet z orkiestrą – Karnawał w Wenecji wykona Bülent Evcil - urodzony w Stambule flecista, laureat wielu konkursów międzynarodowych, podobnie jak Trevisani uczeń legendarnego Jamese'a Galwaya. Obaj soliści połączą siły w Fantazji Franza Dopplera, kompozytora – flecisty, który choć urodzony we Lwowie jest dziś powszechnie uważany za twórcę węgierskiego.
A na koniec żartobliwe dzieło Saint – Saënsa, którego kompozytor nie przeznaczył do wykonania publicznego. Dziś jest to może najczęściej grywane jego dzieło. Zachwycamy się jego groteskowymi pomysłami, ale też wzrusza nas piękna fraza prowadzona przez wiolonczelę w Łabędziu.

Massimilano Caldi – dyrygent
Bulent Evcil – flet
Raffaele Trevisiani – flet
Orkiestra Symfoniczna PFB
Krzysztof Dąbrowski –
prowadzenie

 

Program:

Johann Strauss II - Perpetuum Mobile op. 257
Francois Borne - Fantazja na tematy z opery Carmen
Giulio Briccialdi - Karnawał w Wenecji op. 78
Albert Franz Doppler - Fantazja na dwa flety
Camille Saint-Saëns - Karnawał zwierząt
Johann Strauss II - Polka Schnell Leichtes Blut

 

Przy wyborze co najmniej 4 koncertów, proponujemy korzystną cenę karnetową. Więcej szczegółów w kasie.

POBIERZ menu karnetów konsumpcyjnych wraz z cennikiem.

Zniżka na 2 bilety z rabatem 30% od ceny podstawowej na koncert dla par uczestniczących w Tygodniu Małżeństwa w Gdańsku. 
Zniżkę uwzględnimy za okazaniem zdjęcia pary małżeńskiej.

tydzien malzenstwa

massimiliano caldi 1

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Standard Acoustic.

standard acoustic 1

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

 
 
 
 

Wróć