Bieżący miesiąc

Wystawa prac konkursu plastycznego Bohaterowie czeskich bajek

Od Niedziela, 24/03/2019 -  11:00
Do Środa, 27/03/2019 - 18:00
Foyer Motława

Wernisaż
24.03, 11.00, Foyer

Wstęp wolny

Wystawa dostępna w terminie 24-27.03. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bohaterowie czeskich bajek”, organizowany Szkołą Podstawową nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku jest V edycją konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest przybliżenie kultury i tradycji czeskiej oraz pogłębienie przyjaźni pomiędzy naszymi krajami. Inicjatorem jest p. Vítězslava Hoffmann, nauczyciel szkoły, pochodzenia czeskiego, od lat mieszkająca w Polsce. Wcześniejsze edycje były na poziomie szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym.
W tym roku nadesłano 1200 prac z każdego zakątka Polski. Konkurs został podzielony na dwie kategorie 6-8 lat i 9-10 lat. Na rysunkach znalazł się nie tylko Krecik, ale też inne postacie czeskich wieczorynek, jakimi są Sąsiedzi, Makowa Panienka i Motyl Emanuel, Rumcajs i Hanka, Żwirek i Mochomorek, Rusałka Amelka oraz Psi żywot.
Głównym kryterium oceniania prac była samodzielność wykonania. Dzieci wykonały tak piękne dzieła, że ich przeglądanie spowodowały nie jedną łzę w oczach organizatorów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za objęcie Honorowym Patronatem p. Monice Kończyk (Pomorska Kurator Oświaty), p. Renacie Mataczyńskiej (Konsul Honorowej Rep. Czeskiej), grupie nauczycieli Superbelfrzy oraz za wsparcie p. Piotrowi Kowalczukowi (Wiceprezydent Miasta Gdańska).