Bieżący miesiąc

Wernisaż
25.04, 18.00, Foyer Motława

Wstęp wolny

Wystawa dostępna w terminie 25.04-16.05. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

Wystawa „Podzielone”

„Wychodzę z założenia, że każda osoba posługująca się przeciętnie sprawnym aparatem widzenia ma wszystko czego potrzeba, by na swój sposób zrozumieć obraz, także abstrakcyjny, a to jak rozumie/przeżywa jest wystarczająco dobre. Zamiast klasycznego opisu wystawy, umieszczam tekst "Lorem ibsum" - używany przez grafików do prezentacji czcionki, tak by treścią nie odciągać uwagi od wizualnych aspektów kroju liter. Dodatkowo oryginalny tekst Cycerona "O granicach dobra i zła", na którym "Lorem ibsum" jest wzorowany - dotyka kwestii, o których myślałam malując prace, które będzie można obejrzeć w Filharmonii Bałtyckiej. Oczywiście mogłabym opisać formalnie, jak w materii malarskiej nawiązuję do tytułowego tematu - „Podzielone”, mam jednak przeświadczenie, że do odbioru malarstwa nie są to wcale istotne informacje. Chciałabym uniknąć wszelkich bodźców intelektualnych, które zmieniałyby sposób widzenia obrazów lub mogły zostawić odbiorcę w poczuciu niekompetencji - całkowicie nieuzaadnionej.”

Katarzyna Hołdys