Bieżący miesiąc

Koncerty organowe "Bliżej Bacha"

Wtorek, 28/05/2019, 19:00
Bazylika św. Brygidy w Gdańsku

CYKLE KONCERTOWE, Koncerty organowe "Bliżej Bacha"

Andrzej Mikulski

Johann Sebastian Bach
Fantazja i fuga g-moll BWV 542
Preludium chorałowe Liebster Jesu, wir sind hier BWV 731

Louis Vierne
III Symfonia organowa fis-moll op. 28 (cz. III - Intermezzo, IV - Adagio, V - Final)

Petr Eben
Niedzielna muzyka (cz. III Moto ostinato)

Andrzej Mikulski

Organista, pianista, klawesynista, improwizator, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów pod kierunkiem dra hab. prof. UMFC Jarosława Malanowicza. Edukację muzyczną kontynuował jako stypendysta w Konserwatorium Muzycznym w Lyonie pod kierunkiem prof. Yvesa Lafargue (organy), Herve Billaut (fortepian), Mario Stancheva (fortepian jazzowy), gdzie również był organistą tytularnym w kościele Nativité-de-la-Sainte-Vierge de Villarsles-Dombes. Uczestniczył w kursach mistrzowskich Józefa Serafina, Guy Boveta, Martina Schmedinga oraz Jeana Pierre’a Leguay (kurs improwizacji).

Andrzej Mikulski jest laureatem Archidiecezjalnego Konkursu Organowego – Kraków – 2008; półfinalistą konkursu – Grand Prix Les Grande Orgues de Chartres – 2012.
Reprezentował Polskę w ramach Sezonu polskiego we Francji „Nova Polska” – (Paryż – Kościół Polski St. Honore z ramienia Instytutu A. Mickiewicza, Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych) oraz na festiwalu Musique en Devoluy we Francji. Recitale solowe wykonywał m.in: w Sanctuarie Notre Dame de Laus, Gap – Cathedrale de Gap - recital w ramach festiwalu „Les Mardis d'Orgue”, l’Eglise Cordeliers, Montbrison - Collégiale Notre-Dame d'Espérance, l'Eglise Notre Dame de L'Assomption de Charbonnières les Bains, Basilique La Salette, Basilique Fourviere – Lyon – recital w ramach festiwalu „Les Heures d'Orgue de Fourviere”, Cathedral de Riez, Mulhouse, Cathedrale Bourg en Bresse, Strasbourg, Berlin – St. Johannes-Basilika oraz St. Marien Kirche am Behnitz.
Występował również na licznych koncertach jako organista oraz pianista na festiwalach ogólnopolskich: Warszawa – „Polska Muzyka Sakralna” „Еuropejska Muzyka Wokalna” – „Podziemia Kamedulskie 2007” (Warszawa–Bielany), „Еuropejska Muzyka Wokalna” – Warszawa Wawer, Zerzeń (2008, 2009), "Lato Filmów 2009” (muzyka improwizowana do niemego filmu „Sexto Sentido” prod. hiszp. – r. 1926), „Święto Muzyki” (Warszawa 2011), „Włącz się na Organy” – 2011 (recital w kościele św. Zbawiciela) „Sandomierz by Jazz” – 2011, "Luxury brand expo" Pure Sky Club, Gala "Luksusowa marka roku" – Mariott Courtyard 2013, Ostróda Reggae Festiwal, Woodstock, cykle koncertów na zamku Książat Pomorskich w Szczecinie (2011, 2012), „Ciesz się Cieszynem – 1200-lecie” – Cieszyn 2010. „Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne” – Toruń, Krynica Zdrój (2009), „XI Festiwal Muzyki Sakralnej” - Gdynia 2008 ("Oratorio de Noel" C. Saint-Saënsa), „Niedziela Melomana” – Gdynia 2010, 2011, Letnie Koncerty Organowe w Kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi – 2011, prezentacja organów Katedry Oliwskiej (2008, 2012), konsekracja organów w Czarnem (2012), festiwal muzyki organowej w Świnoujściu (2015).

Organizatorzy:
Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
Parafia św. Brygidy w Gdańsku

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

GMW pion 01 wwwwolnosckultury PL A