Bieżący miesiąc

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Jean-Christophe Geiser (Szwajcaria)

Nicolaus Bruhns - Preludium e-moll (Wielkie)
Johann Sebastian Bach - Choral Jésus, que ma joie demeure z kantaty BWV 147 (transkrypcja Maurice Duruflé)
Vincent Lübeck - Preludium d-moll
Guy Ropartz - Prélude funèbre
Charles-Marie Widor - IX Symfonia c-moll op. 70 Gotycka
Louis Vierne - Carillon z Pièces en style libre
Louis Vierne - Prélude z Pièces en style libre
Louis Vierne - Carillon de Westminster z Pièces de Fantaisie

Bilet rodzinny - 55 zł

Jean Christophe Geiser

Jean-Christophe Geiser

Studiował w szkole muzycznej w Bernie, w klasie fortepianu u Otto Segera oraz u Heinricha Gurtnera, zdobywając dyplom solisty z wyróżnieniem. Był dwukrotnym laureatem Prix de la Fondation Göhner. Nagroda ta umożliwiła mu dalsze studia organowe pod okiem François-Henri Houbart, a także udział w wielu różnych kursach z zakresu wykonawstwa i interpretacji. W czasie nauki w Wyższej Szkole Muzycznej studiował jednocześnie prawo i muzykologię na Uniwersytecie w Bernie.
W wieku 26 lat został zwycięzcą konkursu na prestiżową pozycję tytularnego organisty katedry w Lozannie, najważniejszego kościoła gotyckiego w Szwajcarii. W 1993 roku został mianowany profesorem organów na studium zawodowym w Liceum Muzycznym w Lozannie, gdzie pełni obecnie funkcję Dziekana Wydziału Organów i Klawesynu. Jest także dyrektorem artystycznym Towarzystwa Koncertowego Katedry w Lozannie.
Jean-Christophe Geiser występował w około trzydziestu krajach w całej Europie, Ameryce i byłym Związku Radzieckim jako organista koncertowy, regularnie sponsorowany przez Fundację Pro Helvetia. Został zaproszony do występowania w katedrach w Hamburgu, Kolonii, Helsinkach, Brukseli, Oslo i Waszyngtonie, a także w Notre-Dame w Paryżu, St. Martin-in-the-Fields w Londynie, Audytorium Muzeum Glinka w Moskwie, Madeleine w Paryżu, Filharmonii w Sankt Petersburgu, Filharmonia w Monachium, na Festiwalu Organowym w Sztokholmie, Festiwalu Katedralnym i Bachowskim w Warszawie, Festiwalu Tibor Varga w Sion, Festiwalu Bodensee, Festiwalu Organowy w Buenos Aires , a także w Hiszpanii, na Węgrzech i w Czechach.
Jean-Christophe Geiser dokonał wielu nagrań, w tym dla kilku szwajcarskich rozgłośni radiowych oraz dla Deutschland Radio, Südwestfunk, Radio Russie, VDE-Gallo, IFO-Verlag i FNAC-Musique.

mfmo 2019 belka logotypowa 1