Bieżący miesiąc

Fryderyk Chopin - Sonata h-moll op. 58
Grażyna Bacewicz - II Sonata fortepianowa

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze w klasie fortepianu mgr Ewy Wieczorek. W roku 2006 kształcił się w klasie fortepianu mgr Iriny Oleszkiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Obie szkoły ukończył z wyróżnieniem. W 2012 roku pomyślnie zdał egzaminy wstępne do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, którą ukończył z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Waldemara Wojtala. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich na macierzystej uczelni. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do najważniejszych osiągnięć konkursowych należy m. in.:
- Nagroda Posła na Sejm RP Jerzego Szmajdzińskiego oraz Nagroda Karkonoskiego Uniwersytetu III Wieku na III Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina dla dzieci w Jeleniej Górze w 2006 roku
- 2. miejsce na Międzynarodowym Konkursie Ars Nova w 2010 roku (Trieste, Włochy)
- Grand Prix i Nagroda Ambasady RP w Lubljanie za najlepsze wykonanie mazurka F. Chopina na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim „Golden Ring” w 2011 roku (Radovljica, Słowenia)
- W 2013 roku został półfinalistą na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie
- 4. Miejsce na 14. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Padwie (Włochy) w 2016 roku.
- 1. miejsce oraz nagroda publiczności na „Mauro Paolo Monopoli Competition” w Barletcie (Włochy) w maju 2017 roku.
- tytuł Laureata Estrady Młodych oraz dwie nagrody specjalne – Towarzystwa im. FryderykaChopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Floralia Muzyczne na 51. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku w 2017 roku.
- W 2018 roku został uczestnikiem „Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu” (Japonia)
- W 2019 roku został półfinalistą konkursu „Moroccan Philharmonic Orchestra Competition"
Bartosz Skłodowski jest pianistą, który prowadzi ożywioną działalność koncertową. Pomimo młodego wieku wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami odwiedzając m.in.: Czechy, Niemcy, Włochy, Belgię, Słowenię, Maroko, Chiny oraz
Japonię. Do jego największych osiągnięć koncertowych należą: koncerty w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Dolnośląskiej, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Muzeum Fryderyka
Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Katowicach, koncerty pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie, koncerty w domu urodzin
Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, koncert z Narodową OrkiestrąSymfoniczną Maroko w Rabacie, koncerty w Zhongshan Hall w Taipei, występ w ramach Festiwalu Ljubljana, udział w koncercie z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina prezentując jego II Koncert fortepianowy z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w teatrze w Brukseli z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora.
Wielokrotnie występował na festiwalu „Chopin nad wodami Motławy” (2013, 2017, 2018, 2019) organizowanym przez Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, był również uczestnikiem „Recitali Chopinowskich w domu urodzenia Fryderyka Chopina” w Żelazowej Woli. W 2019 roku wystąpił z solowym recitalem w ramach „74. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego” w Dusznikach Zdroju. Z powodzeniem występuje na estradzie grając z orkiestrami polskimi, a także zagranicznymi. Pianista występował m. in. z Orkiestrą Symfoniczną FIlharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Maroko, Soundiff Orchestra we Włoszech, Taipei Symphony Orchestra na Tajwanie. W roku 2017 został wytypowany do koncertu z orkiestrą dla najlepszych dyplomantów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Andrzej Jasiński, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Joanna Domańska, Piotr Paleczny, Bernd Goetzke, Anna Malikova, Philippe Giusiano. Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bartosz sklodowski

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk