Bieżący miesiąc

Koncerty organowe w kościele NNMP w Jastarni

Adam Sadowski

Charles-François Gounod - Marche Romaine
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Wedding March from the Music to Midsummer Night’s Dream
William Faulkes - Marche Nuptiale
Ernest Bloch - Wedding March nr 1
Richard Wagner – Introduction to the 3d Act and Bridal Chorus from Lohengrin
Alexandre Guilmant - Marche Religieuse op. 15 nr 2
Renaud de Vilbac - Marche sortie

Wstęp wolny

Oorganista, doktor nauk społecznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Dyplom magisterski uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia w zakresie Interpretacji Organowej.
W latach 2012 – 2016 odbył studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2018 roku uzyskał stopień doktora nauk społecznych w zakresie psychologii, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. Cechy temperamentu i osobowości a poziom perfekcjonizmu i tremy u muzyków różnych specjalności. Jest autorem wydanej w 2020 roku książki pt. Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności.
Zainteresowania autora skupiają się wokół psychologicznych uwarunkowań wykonawstwa muzycznego. Ma w swoim dorobku publikacje naukowe w literaturze polskiej i angielskiej. Prowadzi także szkolenia z tej tematyki.
Występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w kraju i zagranicą.
Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku. Jest dyrygentem chóru Świętego Ojca Pio oraz założycielem Stowarzyszenia Promień Sztuki. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad „Festiwalem organowym św. Michała Archanioła” w Płońsku, „Sopockimi Wieczorami Organowymi” oraz „Ciechanowskimi Wieczorami Organowymi w Farze”. W 2019 roku uzyskał stypendium artystyczne Miasta Sopot dla twórców kultury.