logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Bieżący miesiąc

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Paolo Bougeat


Piątek, 07/08/2020, 20:00
Archikatedra Oliwska
 

Bilety w cenie  15-25zł

 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Paolo Bougeat

Program:
Charles Piroye - La Royal
Jan Sebastian Bach - Dies sind die heil'gen zehn Gebot' BWV 678
Jan Sebastian Bach - Fuge in G BWV 576
Paolo Bougeat - Niebieski wschód słońca (2020) ŚWIATOWA PREMIERA
Franz Liszt - Sancta Dorothea
Feliks Mendelssohn - Sonate IV B-dur op. 65 nr 4

Bilet rodzinny - 50 zł

 

Urodził się w Aosta w 1963 roku. Swoją edukację ukończył w Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Torino gdzie otrzymał trzy dyplomy – z organów i kompozycji organowych (1988) oraz klawesynu (1922). Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich o różnych specjalizacjach, m.in. kursy w Cremonie dotyczące okresu średniowiecza, romantyzmu oraz francuskiego repertuaru organowego.
Działalność artystyczną rozpoczął w 1981 i do tej pory zagrał ponad 500 koncertów we Włoszech, w wielu europejskich krajach oraz USA. Jest także bardzo aktywnym kompozytorem (zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych konkursach), który w swojej twórczości szczególnie miejsce poświęca kompozycjom organowym. Jego dzieła wydawane są przez Ediziono Carrara of Bergamo.
Jest aktywnym organistą, klawesynistą oraz pedagogiem – naucza organów oraz kompozycji organowych w „Higher Institute of Musical Studies of the Aosta Valley”. W latach 2016 i 2017 był pedagogiem podczas kursów mistrzowskich „Early Music School” w Magnano. Cała swoją działalność łączy z niestrudzonym poszukiwaniem dokumentów muzykologicznych: po książce „Organy w Katedrze w Aosta 1902-2002” (Aosta, Musumeci Editore, 2002), wydał książkę „Organy w Dolinie Aosty” ("Le Château" – Aosta) o najciekawszych instrumentach tego regionu.
W swojej działalności szczególnie zainteresowany jest także nowymi horyzontami sztuki organowej, opracował ciekawe teorie na temat budowy i typologii współczesnych organów piszczałkowych. Nadzorował także projekty nowych organów (zwłaszcza od strony brzmieniowej) w Arnad i Courmayeur, a także nowopowstałego instrumentu w Saint-Vincent ukończonego w 2017 r.

oliwa 2020

 

 
 
 
 

Wróć