Bieżący miesiąc

III. Allegro
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Andante F dur K 616
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Preludium a fuga G dur BWV 541
Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788):
Sonata a moll Wq 70/4
I. Allegro assai
II. Adagio
III. Allegro
Miloslav Kabeláč (1908-1979): Fantasie d moll op. 32/1
Sigfrid Karg-Elert (1877-1933): Choral improvisationen op. 65
Alles ist an Gottes Segen (Fughetta)
Freu dich sehr, o meine Gott (Sarabande)
Nun danket alle Gott (Marche triomphale)

Bilet rodzinny - 50 zł

Naukę gry na organach rozpoczął w Konserwatorium w Pardubicach. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich znanych organistów i był uczniem Leo van Doeselaara na Berlińskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych. Po powrocie do Czech kontynuował naukę w Pradze, w klasie prof. Jaroslava Tůmy na Wydziale Muzycznym Akademii Sztuk Scenicznych. Jest jednym z najbardziej utytułowanych młodych czeskich organistów. Zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym Młodych Organistów w Opawie oraz nagrodę fundacji Český hudební fond (Czeski Fundusz Muzyczny) za najlepsze wykonanie muzyki współczesnej. Svoboda jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Praskiej Wiosny i Konkursu im. Bacha w Lipsku. Jury Międzynarodowego Konkursu Artystycznego w Brnie uhonorowało Artystę I nagrodą, z kolei w ramach Internationale Orgelwoche w Korschenbroich Svoboda został nagrodzony III miejscem. Dodatkowo został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Praska Wiosna, a także Międzynarodowego Konkursu im. Jana Sebastiana Bacha w Lipsku. Pavel Svoboda koncertuje w ramach krajowych i zagranicznych festiwali muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, na Słowacji, w Polsce, Hiszpanii czy Chinach, a jako solista występuje z najlepszymi orkiestrami. Od 2004 roku jest organistą i cembalistą Barocco semper giovane. Współpracuje z Czeskim Radiem, Telewizją Czeską i jest autorem nagrań płytowych. Jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. F. L. Vek i zasiada na stanowisku Dyrektora Czeskiej Filharmonii Kameralnej w Pardubicach.

oliwa 2020