Projekt Osiecka – „Nie żałuję”

Piosenki Agnieszki Osieckiej ciągle fascynują i wzruszają. Niezapomniane przeboje usłyszymy w wykonaniu charyzmatycznej solistki Teatru Roma – Edyty Krzemień. Artystce towarzyszyć będzie zespół Sentido pod kierownictwem muzycznym uznanego akordeonisty Piotra Kopietza.

Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu oraz unikatowych, etnicznych instrumentów strunowych i kurdyjskich instrumentów perkusyjnych, artyści zespołu Sentido dodatkowo ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, unikalną jakość i duszę.

W programie koncertu m.in.: „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Nie żałuję”, „Komu weselne dzieci”, „Ucisz serce”, „Kiedy mnie już nie będzie”.

Zespół Sentido w składzie:
Edyta Krzemień – wokal
Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, kemanche, suka
Arad Emamgholi – daf, tombak
Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

Edyta Krzemień – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Solistka Teatru Roma, gdzie główne role zagrała w takich musicalach, jak: „Les Miserables”, „Tarzan, Ghost”, „Jekyll and Hyde”, „Sister Act”. Koncertuje z repertuarem musicalowym, a także filmowym. Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, z którym wystąpiła w Megaron Concert Hall w Atenach, na festiwalu Klara Music Festival w Brukseli oraz Haifa Film Festival, wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Nagrała partie solowe na otwarcie największych na świeci fontann – The Palm Fountain w Dubaju. Od 2015 roku jest w bazie wokalistów Cirque du Soleil.

Karolina Matuszkiewicz – skrzypaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka. Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec oraz AM w Krakowie w klasie fideli kolanowych. Koncertuje na rzadko spotykanych instrumentach, takich jak: kemanche, suka biłgorajska, fidel płocka, kobyz. Koncertowała m.in. w Anglii, Francji, Szkocji, Niemczech, Danii, Indiach, RPA, Wietnamie, Chinach i Tunezji.

Arad Emamgholi – perkusista. Pochodzi z irańskiego Kurdystanu. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy). Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie. Jest twórcą i kierownikiem artystycznym wielu zespołów i projektów muzycznych, w tym m.in. Sentido oraz Retro Orchestra. Na stałe występuje w zespołach Gang Tango i Orkiestra Adria.

Data wydarzenia niedziela, 3/10/2021, 19:00
Cena 75-136,50 zł