Młynarski Symfonicznie

Walc Embarras - sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
Róbmy swoje - muz. Jerzy Wasowski

Sławomir Chrzanowski

Urodził się w 1961 roku w Rybniku. Studiował dyrygenturę symfoniczną w klasie Karola Stryji oraz teorię muzyki w Akademii Muzycznej w Katowicach (dyplom uzyskał w 1986 roku). Podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów współczesnych kompozytorów. W 1987 roku wziął udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze pod kierunkiem Kurta Sanderlinga, podczas którego poprowadził koncert finałowy. Zaś w 1991 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. Dyrygował na wielu festiwalach w Polsce, m.in. podczas Gaude Mater w Częstochowie, Viva il Canto w Cieszynie czy Zabrzańskiego Festiwalu Ponad 30 razy prowadził koncerty, również wielkie imprezy charytatywne, z udziałem tenora Wiesława Ochmana. Dokonał też nagrań płyt CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Sławomir Chrzanowski jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, wśród których najważniejsze to: Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, Złota Odznaka Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagroda Kulturalna Prezydenta Zabrza, państwowe odznaczenie Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Od 1990 roku piastuje stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Razem z tą orkiestrą dał blisko 2000 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą. W latach 1991-1995 sprawował funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii w Rybniku.

Iza Połońska
Wokalistka śpiewająca w różnych stylach, od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Koncertowała niemalże w całej Europie, śpiewając repertuar klasyczny. Wykonując piosenkę, występowała m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie pięć lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z przeróżnymi projektami, taki jak choćby Młynarski Symfonicznie. Współpracuje również z wybitnym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią, z którym współtworzy projekt Samotne Wyspy Serc, a także z Witoldem Cisło, kompozytorem i multiinstrumentalistą. Tworzą razem projekt Wystarczy Być.
Iza Połońska jest także trenerem wokalnym. Współpracuje z teatrami, przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych. Pracowała m.in. z Teatrem Nowym im Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem Arlekin w Łodzi czy z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Prowadzi kursy i lekcje uwalniania głosu z ludźmi biznesu, pomagając im odnaleźć swój prawdziwy głos, a także pozbyć się lęku w trakcie wystąpień publicznych. Do wyjątkowych zalicza współpracę z Janem Młynarskim, Zbigniewem Zamachowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Wojciechem Myrczkiem, Anną Dymną, Oleną Leoneko-Głowacką, Tymonem Tymańskim, a także ze znakomitym wiolonczelistami z Polish Cello Quartet.

izapolonska.pl

Wydarzenie towarzyszące:

Uroczysta gala z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Nauki i Sztuki w Gdańsku.

Szczegóły: gtps.art.pl/events/100-lecie-tpnis

Data wydarzenia piątek, 16/09/2022, 19:00