17. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Bogurodzica, muz. anonim, opr. F. Nowowiejski
Uwertura Polonia op. 76, muz. E. Elgar, opr. R. Drozd
Asturia, muz. I. Albeniz, arr. J. Valta
Aria Jontka, muz. S. Moniuszko, opr. A. Rezler
Piosnka Bronki, muz. S. Moniuszko, opr. A. Rezler
Dumka Zuzi, muz. S. Moniuszko, opr. R. Niepostyn
Kozak, muz. S. Moniuszko, opr. R. Drozd
Fantazja G-dur, muz. J.S. Bach, opr. R. Goldman
Hymn to the fallen, muz. J. Williams, opr. P. Lavender

Malownicza Jastrzębia Góra oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno-gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów” stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli, w którym odbywają się koncerty Festiwalu. Organizowane występy organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką. Sprzyjają temu zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalowe.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów” stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale jest również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej w Europie Zachodniej. Udział w koncertach wybitnych autorytetów – artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze daje możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka i Jezuitów” w Jastrzębiej Górze (współorganizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku) towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie. Jezuicki festiwal ma już swoją tradycję i wierną publiczność koncertową.

Współorganizacja: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra

jezuici 22 belka logo

Data wydarzenia sobota, 27/08/2022, 20:00
Cena Wstęp wolny